Sterownik kolektorów przez scene SUPLA

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Grzegorz K.
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 16, 2017 3:03 pm

Witam.
Posiadam sonoff z dwoma czujnikami temperatury oraz przekaźnikiem 220v wł/wył.
Czujnik nr 1 mierzy temperaturę na kolektorze słonecznym
Czujnik nr 2 mierzy temperaturę w zasobniku CWU
Potrzebuje pomocy aby ustawić scenariusz tak aby przekaźnik załączał pompę obiegową wtedy gdy temperatura wody w zasobniku CWU (czujnik nr 2) jest niższa niż na czujniku nr 1 czyli na kolektorze.
Natomiast kiedy temperatura w zasobniku CWU jest wyższa niż na kolektorze pompa zostaję wyłączona.
banan0100
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 31, 2019 10:52 pm

sprawdz moze to ci sie nada jest do sterowania basenem ale to bylo by podobne dzilanie
https://pool-controller.lector.dev/
Grzegorz K.
Posty: 24
Rejestracja: pn sty 16, 2017 3:03 pm

Proszę o pomoc w napisaniu scenariusza załączania kanału:
Jeśli temperatura na czujniku a jest większa o 5 stopni od temperatury na czujniku B. Jestem początkującym SUPLOWICzem i nie mogę sobie ogarnąć.

Poniższy warunek jest ok natomiast nie spełnia warunku tego 5 stopni
{{state(74465).temperature > state(74464).temperature }}
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Grzegorz K. pisze: pt cze 03, 2022 7:42 am Proszę o pomoc w napisaniu scenariusza załączania kanału:
Jeśli temperatura na czujniku a jest większa o 5 stopni od temperatury na czujniku B. Jestem początkującym SUPLOWICzem i nie mogę sobie ogarnąć.

Poniższy warunek jest ok natomiast nie spełnia warunku tego 5 stopni
{{state(74465).temperature > state(74464).temperature }}
{{state(74465).temperature > state(74464).temperature+5 }}
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
bonkers4@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 2:41 pm

Witam wszystkich...jestem nowym użytkownikiem supli i mam taki problem....jestem posiadaczem kolektora słonecznego na wodę i posiadam także sonoff Basic i teraz do rzeczy.W przypadku przegrzewu sonof włącz mi pompę obiegową i ładuje mi bojler w piwnicy co za tym idzie schładza mi kolektor, z tym że mam nastawy ustawione na 75 oC próg zadziałania a wyłączenie na 74,5 oC z tym że zanim się temp odświeży schładza mi pompa przez 15 min i kocioł schładza mi się do 45 oC ,czy jest szansa ustawić sonofa tak żeby w przypadku uzyskania przez kolektor temperatury 75 przekaźnik włączył mi pompę na np 5 minut?? Zależy mi na tym żeby bez sensu mi nie zrzucał 30 oC dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

bonkers4@wp.pl pisze: ndz cze 12, 2022 2:50 pm Witam wszystkich...jestem nowym użytkownikiem supli i mam taki problem....jestem posiadaczem kolektora słonecznego na wodę i posiadam także sonoff Basic i teraz do rzeczy.W przypadku przegrzewu sonof włącz mi pompę obiegową i ładuje mi bojler w piwnicy co za tym idzie schładza mi kolektor, z tym że mam nastawy ustawione na 75 oC próg zadziałania a wyłączenie na 74,5 oC z tym że zanim się temp odświeży schładza mi pompa przez 15 min i kocioł schładza mi się do 45 oC ,czy jest szansa ustawić sonofa tak żeby w przypadku uzyskania przez kolektor temperatury 75 przekaźnik włączył mi pompę na np 5 minut?? Zależy mi na tym żeby bez sensu mi nie zrzucał 30 oC dziękuję i pozdrawiam
Ustaw sonofa/pompe jako automat schodowy z czasem np. 3min.
Poza tym temperatura powinna się odświeżać co kilka sek. Nie wiem jaki tam masz soft i co steruje warunkami. Jak GUI Generic to w sofcie masz warunkowanie natychmiastowe.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
bonkers4@wp.pl
Posty: 2
Rejestracja: ndz cze 12, 2022 2:41 pm

Odświeżanie może jest co kilka sekund ale zauważyłem żeby przekaźnik zareagował to potrzeba co najmniej 3-4 min
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”