Furtka NFC ustawienia końcowe dla NFC Tools android.

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

A taki komunikat się pojawia jeśli warunek jest nie spełniony, wówczas zadanie się nie wykona
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Last edited by Rem125 on Fri Nov 26, 2021 2:06 pm, edited 1 time in total.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

Próbowałem linków bezpośrednich z kodem kreskowym też działa ale tam faktycznie otwiera się przeglądarka i pojawia się dany link bezpośredni. Użyłem do tego celu aplikację Generator Kodów QR.
mdi87
Posts: 492
Joined: Thu Sep 17, 2020 10:00 am
Location: Leoncin

Post

Próbowałem, u mnie przeglądarka się uruchamiała, nie mogłem tego obejść.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

mdi87 wrote: Fri Nov 26, 2021 2:20 pm Próbowałem, u mnie przeglądarka się uruchamiała, nie mogłem tego obejść.
ja próbowałem na dwóch różnych telefonach samsunga i przeglądarki się nie uruchamiają

Jeżeli robiłeś to przez zakładkę Zapisz - Dodaj pozycję - Własny URL / URI to w tedy faktycznie uruchamia przeglądarkę.
Spróbuj to zrobić przez zakładkę Zadania - dodaj zadanie - sieci - http get - wkopiuj link bezpośredni i wówczas nie powinno Tobie uruchamiać przeglądarki Ja tak to zrobiłem i jest ok.. Oprócz tego dodaj warunek wykonania tak aby "Zadanie" wykonywał tylko uprawniony telefon lub grupa uprawnionych telefonów. Ja to zrobiłem np. przez Utworzenie Katalogu o dowolnej Nazwie (i nazwa tego katalogu jest warunkiem tzn. wszystkie telefony które mają utworzony taki katalog są uprawnione do wykonania zadania z taga NFC). "Warunek : Czy katalog istnieje Wykonaj" tam dodajesz ten katalog klikasz trzy kropeczki obok wybranego katalogu wybierasz opcję "wybierz" wciskasz ok. Zasada jest taka że warunek musi być pierwszy a poniżej zadanie.
Rem125
Posts: 125
Joined: Mon Mar 26, 2018 3:00 pm

Post

Tak to powinno wyglądać
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
mdi87
Posts: 492
Joined: Thu Sep 17, 2020 10:00 am
Location: Leoncin

Post

Dzięki za wskazówki, przydadzą się.
kolasinskim
Posts: 10
Joined: Mon Jan 18, 2021 2:39 pm

Post

Cześć,
Panowie podpowiedzcie proszę jak to wygląda w przypadku Iphone.
Mam tel z Androidem na którym zaprogramowałem tag NFC przez NFC Tools Pro przez zakładkę zadania i na tym telefonie z Androidem to śmiga.
Natomiast jak chcę skorzystać z tego taga NFC na iphone to w ogóle go nie rozpoznaje.
Dodatkowo wrzuciłem zainstalowałem też na iphone NFC Tools ale niestety nie ma tam zakładki Zadania - nie wiem jak to można inaczej zrobić aby nie otwierała się przeglądarka, natomiast jak zaprogramowałem zwykly URL do onet.pl na drugim tagu NFC to iphone i android rozpoznaje go poprawnie i otwiera się przeglądarka.
Pomożecie ? :)

Return to “Pomysły i koncepcje”