Wykresy zużycia energii

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Cool. Fajnie jakby aplikacja zaciągała dane przez RestAPI najlepiej z użyciem OAuth.
irc
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 6:15 pm

Da się zrobić, ale na razie testujcie. Niech wyjdą wszystkie problemy.

Informujcie po innych forach gdzie tam jest ktoś zainteresowany - że jest taka aplikacja, bo mało kto wie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Umieściłem na FB
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

irc pisze: ndz lut 28, 2021 6:37 pm Cześć. Tak jak obiecałem powyżej. Aplikacja jest już dostępna. Trochę się zmieniło w niej - tzn. pozwala edytować taryfy, wprowadzać nowe warunki oraz na ich podstawie można porównać sobie koszty na kilku taryfach. Wstępnie dodane taryfy to G11 i G12w zdaje się Tauronu, ale można wprowadzać sobie swoje taryfy. Jako efekt końcowy są dostępne 3 raporty.

Raport sumaryczny - prezentujący zużycie oraz koszty całkowite dla pełnego okresu jaki znajduje się w pliku CSV
Raport godzinowy - prezentujący zużycie oraz koszty w danej godzinie dla okresu z pliku CSV
Raport dzienny - prezentujący zużycie oraz koszty w danym dniu.

Jest dostępny filmik na Youtube pokazujący jak posługiwać się aplikacją. Pod filmem są linki do pobrania.
Aplikacja bezpieczna, sprawdzona kilkoma antywirusami. Już kilka osób które poznałem przez liczniki Zamel-a testuje tą aplikację i będą podsyłać swoje uwagi - co oznacza że będą się pojawiały aktualizacje.

Proszę przeczytać komentarze pod filmem. Jest tam kilka ważnych informacji - jak np to że konieczne jest skonfigurowanie formatu daty w ustawieniach regionalnych (zazwyczaj windows10 ma lub może mieć inny format daty)

Tak jak pisałem powyżej. Wersja darmowa. Jeżeli ktoś zaoszczędził czas, zaoszczędził pieniądze, chce się jakoś odwdzięczyć - nie ma problemu. W aplikacji jest numer konta gdzie można przelać pieniążki na przysłowiowe "piwo".

Aplikacja miała być płatna, ale zrezygnowaliśmy z tej opcji, za dużo z tym zachodu, licencje, działalności, i kupa innych problemów, a poza tym - brak mi czasu na tak profesjonalne zajęcie się tematem. Pobierajcie - testujcie, zgłaszajcie uwagi.

Więcej możecie się dowiedzieć na kanale youtube. Zapraszam :

https://youtu.be/C_JF3BP0Aec
W taryfie G12W TAURON tańsza taryfa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00 - 15:00 i 22:00 -
6:00, we wszystkie godziny doby sobót, niedziel i innych dni ustawowo wolnych od pracy.

Czy jest sposób, aby w aplikacji zdefiniować również te inne dni ustawowo wolne od pracy?
irc
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 6:15 pm

Nie bardzo rozumiem. Pod filmem na Youtube jest link do plików taryf. Jest przygotowana taryfa G11 i G12w właśnie z takimi ustawieniami :
G12w.jpg
G12w.jpg (94.46 KiB) Przejrzano 1568 razy

Poza tym, można sobie je dowolnie edytować. Obejrzyj film na Youtube, a jeżeli ja nie rozumiem o co pytasz - to wyjaśnij dokładniej. Ustawienia G12w już są zdefiniowane. Trzeba sobie tylko pobrać te pliki taryf.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
irc
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 6:15 pm

A może pytasz o dni ruchomych świąt itp ? Tego faktycznie aplikacja nie uwzględnia, ale mogę dodać taką możliwość, aby dało się poza "ogólnymi" ustawieniami dodawać także daty dni w które ma się zachowywać inaczej.

Zgłaszajcie uwagi. Później hurtem wrzucimy poprawki.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

irc pisze: ndz lut 28, 2021 8:59 pm A może pytasz o dni ruchomych świąt itp ? Tego faktycznie aplikacja nie uwzględnia, ale mogę dodać taką możliwość, aby dało się poza "ogólnymi" ustawieniami dodawać także daty dni w które ma się zachowywać inaczej.

Zgłaszajcie uwagi. Później hurtem wrzucimy poprawki.
Pytałem nie tylko święta "ruchome", ale generalnie wszystkie dni "świąteczne".
Święta "ruchome" z punktu widzenia aplikacji, to poniedziałek Wielkanocny i Boże Ciało. Ich data co roku jest zmienna i je trzeba by było definiować odrębnie na każdy rok. Pozostałe dni świąteczne można wpisać na stałe, żeby aplikacja zawsze traktowała je jako dni do "tańszej" taryfy. W tym roku np. Nowy Rok (piątek), święto Trzech Króli (środa) itd.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

and111 pisze: ndz lut 28, 2021 9:21 pm
irc pisze: ndz lut 28, 2021 8:59 pm A może pytasz o dni ruchomych świąt itp ? Tego faktycznie aplikacja nie uwzględnia, ale mogę dodać taką możliwość, aby dało się poza "ogólnymi" ustawieniami dodawać także daty dni w które ma się zachowywać inaczej.

Zgłaszajcie uwagi. Później hurtem wrzucimy poprawki.
Pytałem nie tylko święta "ruchome", ale generalnie wszystkie dni "świąteczne".
Święta "ruchome" z punktu widzenia aplikacji, to poniedziałek Wielkanocny i Boże Ciało. Ich data co roku jest zmienna i je trzeba by było definiować odrębnie na każdy rok. Pozostałe dni świąteczne można wpisać na stałe, żeby aplikacja zawsze traktowała je jako dni do "tańszej" taryfy. W tym roku np. Nowy Rok (piątek), święto Trzech Króli (środa) itd.
Wielkanoc da się wyliczyć ;) https://przystaneknauka.us.edu.pl/blogi ... wielkanocy
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
irc
Posty: 6
Rejestracja: czw lut 18, 2021 6:15 pm

Szczerze mówiąc mam taryfę G11, a w G12w nigdy nie słyszałem że też dotyczy świąt i ogólnie dni wolnych od pracy poza weekendami.
Jak będzie chwilka to powstanie wersja uwzględniająca także możliwość dodania sobie świąt.
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

irc pisze: pn mar 01, 2021 7:58 pm Szczerze mówiąc mam taryfę G11, a w G12w nigdy nie słyszałem że też dotyczy świąt i ogólnie dni wolnych od pracy poza weekendami.
Jak będzie chwilka to powstanie wersja uwzględniająca także możliwość dodania sobie świąt.
Byłoby super :)

Poniżej taryfy Taurona (poza G11)
Taryfy TAURON.png
Taryfy TAURON.png (78.37 KiB) Przejrzano 1510 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”