TH 10 i DS18B20 - GUI Generic

Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Dwa pytania:
- Jakie GPIO mam zaznaczyć, jeśli mam czujnik oryginalnie w gnieździe jack? Wybrałem analog, ale to chyba nie to, bo nie odczytuje temperatury. Na rozpisce dla TH przy gnieździe jack nie widzę żadnego GPIO.

- Wgrywam wygenerowany soft dla TH i czujnika. Moduł jest znajdowany w aplikacji, chmurze, rejestruje się itd. Później, zgodnie z poradnikiem, usuwam go z chmury i wprowadzam zmiany w supla.local. Zatwierdzam, resetuję moduł i... Moduł rozłącza się z siecią i staje się niewidoczny. Nie da się go też ponownie wprowadzić w stan konfiguracji. Muszę wyczyścić, wgrać od nowa soft. i historia się powtarza. Co tu może być nie tak?
Próbowałem wgrać soft z viewtopic.php?f=88&t=8877 , ale tu moduł nie wstaje.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

1. Ja osobiście nigdy nie dodaje urządzeń za pomocą kreatora.
Po wgraniu softu, moduł rozgłasza sieć Wi-Fi ( SUPLA-ESP itd ...)
Łącznie się z nią.
Następnie w górnym oknie przeglądarki wpisuje:
192.168.4.1
I wyskakuje mi strona konfiguracja.

2. Sonof TH ma czujnik na gpio14

3. Ten soft, który podlinkowales na 100% działa.

4. W GUI-GENERIC w szablonie płytek, przy wyborze sonoff th, jest podany si7021, dlatego, przed rejestracją w CLUD-ie, trzeba wyłączyć na stronie konfiguracji si7021, następnie dodać ds-a na gpio14.

Edit:
Jak już moduł jest w sieci WiFi:
viewtopic.php?p=99265#p99265
viewtopic.php?p=99307#p99307
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

1. Jakoś przyzwyczaiłem się do apki - inna sprawa, że tak jest na video poradniku i tego się trzymałem.

2. Dzięki, zmienię. Mam nadzieję, że to robi właśnie kłopot.

3. Dziwne, u mnie nie działa 😎

4. Ja miałem z automatu wyłączony DS. Natomiast w builderze dodawałem go sobie.

Spróbuję jeszcze raz wgrać ten utworzony przeze mnie plik bin i tym razem zmienię na właściwe GPIO. Mam nadzieję, że to wystarczy. Jeśli nie, będę pytał dalej.
Póki co, dzięki.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

1. Nie wiem dlaczego, ale nie widzę tego urządzenia w chmurze, po dodaniu poprzez 192.168.4.1 Gdy dodaję poprzez apkę, jest ok

2. Nie ma do wyboru GPIO14. Jest bodaj 15 i 16, TX, RX, 02, coś tam jeszcze. Chciałbym pozostać przy oryginalnym złączu.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

ad1.
Masz włączoną rejestrację urządzeń ?

ad2.
Jeżeli wybrałeś w konfiguracji płytkę "sonoff th" to z automatu gpio14 zostało przyznane dla czujnika si7021.
Musiał byś usunąć czujnik si7021 i wtedy gpio14 znów się pojawi.

Jeżeli masz już taką konfiguracje zarejestrowaną w Clud-ie, to również musisz usunąć ten moduł z Clud-a.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

1. Tak

2. Nie pojawia się.

Mało tego, nie potrafię usunąć urządzenia z chmury. Za każdym razem, gdy podłączam je do zasilania, samo wraca i pojawia się w chmurze. Zombie? :D

Edit:

2. Udało się. Nie wiem dlaczego, trochę dookoła. Zanim wpisałem mu dane do mojego wifi, zmieniłem nazwę itp - wyłączyłem poprzedni czujnik i wtedy rzeczywiście GPIO14 mi wróciło. Za pierwszym razem robiłem to po wpisaniu w/w danych i GPIO14 mi się nie pojawiało. Nie mam pojęcia dlaczego.

Sprawa dodawania urządzenia wciąż bez zmian - muszę poprzez aplikację. Widocznie coś robię źle w konfiguracji na 192.168.4.1.

O ile dobrze rozumiem, GUI można edytować konfigurację bez wgrywania wszystkiego od nowa? Tzn. czyszczenia pamięci urządzenia, wgrywania pliku bin. Nie bardzo wiem jak wprowadzić go w stan konfiguracji pod 192.168.4.1. Wciskam 10x przycisk, urządzenie wchodzi w stan konfiguracji, rozsyła sieć. Komp łączy się z siecią i... nie łączy się z adresem 192...
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2021 8:50 am przez vitia, łącznie zmieniany 1 raz.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Żeby usunąć moduł z Clud-a, to:
1. Wyłącz rejestrację w Clud-ie.
2. Wejdź w tryb konfiguracji modułu.
( Wprowadź swoje zmiany i zresetuj moduł ).
3. Włącz rejestrację w Clud-ie.
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

A nie wiedziałem, że trzeba wyłączyć rejestrację do usuwania modułu - dzięki.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Jaka sieć rozgłasza Ci moduł:
1. ESP-XXXXXX
czy
2. SUPLA-ESP-XXXXXX

Wracając do usuwania si7021.
Czy po usunięciu, dałeś ZAPISZ ,a następnie RESTART ???
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Sieć rozgłasza tą drugą. Udało mi się już połączyć. Chyba Twoje posty leczą moje urządzenie :D

Przy usuwaniu Si dałem "zapisz". Restart dałem dopiero po zapisaniu wszystkiego. Mniejsza z tym, udało się. Następnym razem nawet jeśli nie tędy, to owędy. Ważne, że wiem, że to GPIO14 i jak je znaleźć.

Btw - chciałem sobie zrobić powiadomienie push. Widzę, że jest tam taka opcja, ale nie wiem co i jak poustawiać. Jest o tym jakiś topik? Szukałem, ale nic konkretnego nie znalazłem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”