GUI Generic - utrata danych

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

W moim zmodyfikowanym sofcie na bazie GUI generic następuje dziwna utrata danych do logowania sie urzadzenia do serwera . Znikają dane sieci wifi , nazwa urządzenia , adres e-mail i adres serwera .
Wczoraj zdażyło się to poraz kolejny gdy nastąpiła chwilowa przerwa w dostępie do internetu. Jedynie co pozostaje to rodzaj wybranej płytki , tzn ta o która rozszerzyłem zasobu GUI generic . Nie dokonywałem żadnych zmian dotyczących łączenia z siecią czy serwerem . Urządzenie wówczas wchodzi w tryb konfiguracji . Jedynie co mi przychodzi do głowy to to ze i2c jest na gpio0 i gdy któryś z czujników bme , sht ,,czy bh próbuje nawiązać kontakt z esp to ... coś słyszałem , wyczytałem ze kilka restartów z gnd na gpio0 powoduje przywrócenie do ustawień fabrycznych . Czy moja teoria jest realna ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Teoretycznie może to jest to:

"USTAWIENIA DOMYŚLNE]
Czasem coś pójdzie nie tak i nie będzie możliwości zmienić jakiegoś parametru. Możemy się ratować wprowadzając ustawienia początkowe. Czyli czyścimy wszystkie ustawienia jak hasła, gpio itp. Robimy to resetując układ 2x w odstępach co 1-2s a następnie GPIO0 do masy. GPIO0 podłączamy do masy dopiero po drugim resecie i mamy na to 1s. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym zresetowaniem ustawień."
viewtopic.php?p=74946#p74946

Ale nigdy z tego nie korzystałem i nawet nie wiem, czy to jeszcze jest w obecnych wersjach.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Musisz pokazać co się wtedy wyświetla na serialu lub spróbuj znaleźć jakiś scenariusz abym to powtórzył.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 5:46 am Musisz pokazać co się wtedy wyświetla na serialu lub spróbuj znaleźć jakiś scenariusz abym to powtórzył.
Z tym serialem to bedzie kłopot , bo stacja jest na dachu a ja ładuję program przez OTA, będę próbował to uzyskać na płytce testowej może się uda to powtórzyć. Tak mi się teraz przypomina że stary soft stacji pogodowej (Primary GUI) też potrafił się tak zachować ale wówczas wydawało mi się że to błąd w adresowaniu "EEprom'a" , dlatego wziąłem się za Generic ,
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A wykorzystujesz GPIO0 lub RESET?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 12:47 pm A wykorzystujesz GPIO0 lub RESET?
Tak jak napisałem wcześniej na gpio0 jest i2c tylko teraz nie pamietam czy scl czy sda , nie dlatego ze tak sobie wymyśliłem tylko dlatego bo plytka od nettigo tak ma bo gpio4 i gpio5 , to software serial
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

shimano73 pisze: wt maja 11, 2021 2:09 pm
krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 12:47 pm A wykorzystujesz GPIO0 lub RESET?
Tak jak napisałem wcześniej na gpio0 jest i2c tylko teraz nie pamietam czy scl czy sda , nie dlatego ze tak sobie wymyśliłem tylko dlatego bo plytka od nettigo tak ma bo gpio4 i gpio5 , to software serial
Może zacznijmy od zmiany tego przycisku na inne GPIO?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 7:49 pm
shimano73 pisze: wt maja 11, 2021 2:09 pm
krycha88 pisze: wt maja 11, 2021 12:47 pm A wykorzystujesz GPIO0 lub RESET?
Tak jak napisałem wcześniej na gpio0 jest i2c tylko teraz nie pamietam czy scl czy sda , nie dlatego ze tak sobie wymyśliłem tylko dlatego bo plytka od nettigo tak ma bo gpio4 i gpio5 , to software serial
Może zacznijmy od zmiany tego przycisku na inne GPIO?
Yyy , jakiego przycisku ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Chodzi mi o przycisk za pomocą którego wchodzisz w tryb konfiguracyjny.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Do wejścia w tryb konfiguracji służy gpio16 ale fizycznego przycisku nie ma , wejście ma pullup na wemosie , bo ja tego nie używam bo stacja jest na dachu garażu a wejście tam jest kłopotliwe 😁, soft zmieniam po przez OTA
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”