Nie rozumiem nic ....dziwne problemy

Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Krzyśku pisze: ndz maja 23, 2021 12:35 pm Nie chciałem zakładać kolejnego tematu, bo może problem jest błahy.
Do D1 mini wgrałem Generic. Wybrane mam 1 przekaźnik, 1 licznik impulsów, 1 przycisk.
I niby się wszystko ładnie łączy, rejestruje na serwerze (online) ale co chwilę się rozłącza.
O last state mam zarejestrowany i gotowy, a po chwili rozłączony. I tak w kółko. Jak tylko kliknę np. na włączenie przekaźnika (czy to na stronie czy w aplikacji) od razu jest rozłączony.
Router ma jeszcze wolne miejsce na nowych klientów.
Już nie mam pomysłu co zrobić.

EDIT: zauważyłem, że jak ręcznie zewrę pin od zliczania impulsów i gnd to się rozłącza, tak samo dzieje się gdy skorzystam z ustawionego dla sterowania przekaźnikiem przycisku.

Po dłuższej obserwacji w ogóle wygląda to tak, jakby serwer rozłączał moduł i potem już nie może się połączyć, aż do ponownego uruchomienia.
sprawdzałeś na innym module? W zeszłym tygodniu walczyłem dobrych kilka godzin z konfiguracją GUI i moduł nie chciał działać tak jak oczekiwałem (mój akurat się nie rozłączał ale wariował). Po dokładnym zbadaniu okazało się, że na kilku pinach wystawia stale 1,5v a na wyjściu 5v jest zaledwie 4,2v. Dzisiaj operacja wymiany i mam nadzieję, że wszystko ruszy OK.
Przetestuj na innym module.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

Witam wszystkich. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale podobnie jak autor tematu ja również mam problem.
Utknąłem w martwym punkcie z ustawieniami oleda i potrzebuję pomocy. Wygenerowałem sobie plik bin (z https://gui-generic-builder.supla.io) z możliwością konfiguracji czujnika SI7021, linkiem bezpośrednim do odczytu temperatury oraz wyświetlaczem OLED. Zaprogramowałem moduł ESP12, skonfigurowałem ustawienia i po resecie wszystko działa. Odczyt temperatury i wilgotności z czujnika si7021 jest prawidłowy, odczyt z podlinkowanego dallasa również ok. Na wyświetlaczu wszystkie dane są wyświetlane. I teraz to co mnie nurtuje. W ustawieniach konfiguracji "urządzenia" - jak rozumiem - jest możliwość "nazwania" (opisania) poszczególnych ekranów. Jednak u mnie nic się nie chce zapisać. Po próbie zapisu pola zostają wyczyszczone. Grzebię, dłubię, czyszczę pamięć esp, generuję i wgrywam, eksperymentuję już kilka godzin i nie daje rady stąd moje pytanie czy ja coś robię nie tak czy może mylę się w kwestii możliwości opisania ekranów? Będę wdzięczny z jakąkolwiek podpowiedź.
Załączniki
Zrzut1.png
Zrzut1.png (14.13 KiB) Przejrzano 616 razy
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

marek.rz@poczta.fm pisze: ndz wrz 26, 2021 3:30 pm Witam wszystkich. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale podobnie jak autor tematu ja również mam problem.
Utknąłem w martwym punkcie z ustawieniami oleda i potrzebuję pomocy. Wygenerowałem sobie plik bin (z https://gui-generic-builder.supla.io) z możliwością konfiguracji czujnika SI7021, linkiem bezpośrednim do odczytu temperatury oraz wyświetlaczem OLED. Zaprogramowałem moduł ESP12, skonfigurowałem ustawienia i po resecie wszystko działa. Odczyt temperatury i wilgotności z czujnika si7021 jest prawidłowy, odczyt z podlinkowanego dallasa również ok. Na wyświetlaczu wszystkie dane są wyświetlane. I teraz to co mnie nurtuje. W ustawieniach konfiguracji "urządzenia" - jak rozumiem - jest możliwość "nazwania" (opisania) poszczególnych ekranów. Jednak u mnie nic się nie chce zapisać. Po próbie zapisu pola zostają wyczyszczone. Grzebię, dłubię, czyszczę pamięć esp, generuję i wgrywam, eksperymentuję już kilka godzin i nie daje rady stąd moje pytanie czy ja coś robię nie tak czy może mylę się w kwestii możliwości opisania ekranów? Będę wdzięczny z jakąkolwiek podpowiedź.
Jest to błąd. Obejściem na teraz jest wygenerowanie softu dodając jeszcze DS18B20.
https://gui-generic-builder.supla.io/
marek.rz@poczta.fm
Posty: 16
Rejestracja: czw wrz 09, 2021 5:07 am

No i gitarra. Działa jak należy.
Dziękuję za szybką odpowiedź.
Z wyrazami ogromnego szacunku za kawał zajefajnej roboty!!!!!
Marek
luke
Posty: 18
Rejestracja: śr sty 29, 2020 2:56 pm

krycha88 pisze: ndz wrz 26, 2021 3:50 pm
marek.rz@poczta.fm pisze: ndz wrz 26, 2021 3:30 pm Witam wszystkich. Nie wiem czy piszę w dobrym miejscu ale podobnie jak autor tematu ja również mam problem.
Utknąłem w martwym punkcie z ustawieniami oleda i potrzebuję pomocy. Wygenerowałem sobie plik bin (z https://gui-generic-builder.supla.io) z możliwością konfiguracji czujnika SI7021, linkiem bezpośrednim do odczytu temperatury oraz wyświetlaczem OLED. Zaprogramowałem moduł ESP12, skonfigurowałem ustawienia i po resecie wszystko działa. Odczyt temperatury i wilgotności z czujnika si7021 jest prawidłowy, odczyt z podlinkowanego dallasa również ok. Na wyświetlaczu wszystkie dane są wyświetlane. I teraz to co mnie nurtuje. W ustawieniach konfiguracji "urządzenia" - jak rozumiem - jest możliwość "nazwania" (opisania) poszczególnych ekranów. Jednak u mnie nic się nie chce zapisać. Po próbie zapisu pola zostają wyczyszczone. Grzebię, dłubię, czyszczę pamięć esp, generuję i wgrywam, eksperymentuję już kilka godzin i nie daje rady stąd moje pytanie czy ja coś robię nie tak czy może mylę się w kwestii możliwości opisania ekranów? Będę wdzięczny z jakąkolwiek podpowiedź.
Jest to błąd. Obejściem na teraz jest wygenerowanie softu dodając jeszcze DS18B20.
a można poznać jakąś datę usunięcia tego błędu? ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

luke pisze: pn wrz 27, 2021 5:00 pm a można poznać jakąś datę usunięcia tego błędu? ;)
wczoraj poprawiłem.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”