GUI - Generic builder - tutorial

jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Pawele pisze: wt lip 13, 2021 9:46 am Mnie osobiście brakuje po wygenerowaniu .bin jakiejś krótkiej informacji albo dołączonego .txt z parametrami do nodemcu czy czym tam kto wgrywa. Co jakiś czas "wejdę" w temat i już te parametry znam ale jak wracam po 3 miesiącach i próbuję coś wgrywać to muszę szukać w starszych wątkach tych parametrów..
Uważam, że taki plik przeszkadzałby większości, ponieważ GUI Generica za każdym razem wgrywa się z takimi samymi ustawieniami.
W załączniku przykładowe ustawienia w programie NodeMCU PyFlasher.
Załączniki
ustawienia_flasher.PNG
ustawienia_flasher.PNG (15.92 KiB) Przejrzano 1226 razy
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

@jaku2k no racja, ale różne programy się z różną konfiguracją otwierają, szczególnie jak ktoś to robi sporadycznie albo jest początkującym. Plik faktycznie by przeszkadzał ale po wygenerowaniu wyskakuje na stronie taka żółta belka i jeśli dodano by jedną linijkę z takimi danymi jak baudrate 115200 itd to dla kogoś kto ma rzadko doczynienia będzie to wskazówką a dla kogoś w temacie tych parametrów ta dodatkowa linijka w niczym by nie przeszkadzała.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Pawele pisze: wt lip 13, 2021 10:15 am @jaku2k no racja, ale różne programy się z różną konfiguracją otwierają, szczególnie jak ktoś to robi sporadycznie albo jest początkującym. Plik faktycznie by przeszkadzał ale po wygenerowaniu wyskakuje na stronie taka żółta belka i jeśli dodano by jedną linijkę z takimi danymi jak baudrate 115200 itd to dla kogoś kto ma rzadko doczynienia będzie to wskazówką a dla kogoś w temacie tych parametrów ta dodatkowa linijka w niczym by nie przeszkadzała.
Uważam, że informacja na belce to dobry pomysł. Trzeba zapytać się @Goral64/@krycha88 o zdanie.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Lepiej na stronie głównej jakiś link do strony opisującej konfigurację najpopularniejszych programów do flashowania ESP.
Albo tutaj, na forum.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Pawele
Posty: 176
Rejestracja: wt wrz 05, 2017 5:59 pm

Można i tak. Wiem, że większość tu jest w temacie lub dobrze/bardzo dobrze się na tym zna. Ale są tacy, którzy zaglądają tu raz na jakiś czas (a nowych wątków wtedy jest masa do nadrobienia) chcą sobie coś wgrać i pojawia się problem z takimi podstawowymi rzeczami ;)
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Pawele, a zerknąłeś na tego pdf'a, którego ja wrzuciłem? Wydaje mi się, że tam jest to, o czym piszesz.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

@jaku2k dwie sugestie.
1.Dodaj w filmie, że przed usunięciem urządzenia trzeba wyłączyć rejestrację urządzeń.
2. Opisz również tryb ręcznego dodawania urządzeń ( http://192.168.4.1 ).
Ps.
W/g mnie w przypadku GUI-Generic dodawanie urządzenia z poziomu apki jest "beż sensu".
Dodawać, później usuwać itd ...
Prościej i przejrzyściej to zrobić po 192.168.4.1
Awatar użytkownika
vitia
Posty: 120
Rejestracja: śr lip 10, 2019 8:40 am

Dlaczego trzeba wyłączyć rejestrację urządzeń? Nie zauważyłem takiej potrzeby.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Załóżmy, że masz już zarejestrowany moduł z jednym czujnikiem.
Chcesz jeszcze dodać np. drugi czujnik.
Wtedy trzeba usunąć moduł (przy wyłączonej rejestracji), dodać w trybie konfiguracji drugi czujnik i na nowo zarejestrować.
Przynajmniej ja zawsze tak robię.
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Patryk pisze: pt lip 23, 2021 7:54 am @jaku2k dwie sugestie.
1.Dodaj w filmie, że przed usunięciem urządzenia trzeba wyłączyć rejestrację urządzeń.
2. Opisz również tryb ręcznego dodawania urządzeń ( http://192.168.4.1 ).
Ps.
W/g mnie w przypadku GUI-Generic dodawanie urządzenia z poziomu apki jest "beż sensu".
Dodawać, później usuwać itd ...
Prościej i przejrzyściej to zrobić po 192.168.4.1
Dziękuję.
Film jest już gotowy, więc nie mogę go edytować, ale... mogę dograć bonus (dziś pewnie skończę film o dodawaniu gotowych urządzeń do Supli na przykładzie SP111, ten będzie następny :D).
Dla doświadczonego użytkownika, rejestracja po 192.168.4.1 jest prostsza - taka metoda była przedstawiona w pierwszej wersji filmu
Jako że poradnik miał być przeznaczony dla początkujących, to przedstawiłem rejestrację przez aplikację (przed poradnikiem nawet nie wiedziałem, że jest tak możliwość - napisali o niej @krycha88 i @slawek).

Jeśli chodzi o rejestrację, to nie wiem, czy jest taka potrzeba (domyślam się, że propozycja wynika bezpośrednio z tego problemu). Przecież bez względu na kolejność (włączenie rejestracji - usunięcie modułu/usunięcie modułu - włączenie rejestracji) urządzenie zarejestruje się ponownie do Clouda (chyba). Z tego co widzę, teraz - nawet jak się nie usunie "starej wersji" urządzenia - Cloud nadpisuje ją nową, więc obecnie usuwanie chyba nie jest niezbędne.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”