Problem z temperaturą Sonoff SV

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A ja jednak nie odrzucałbym problemu zakłóceń. Cena Sonoffów wynika zapewne między innymi z wykorzystania tanich podzespołów. Ja wiem, że obecnie ciężko jest znaleźć elektronikę nie produkowaną w Chinach. Choćby podzespoły w Zamelach też są z Chin (moduły ESP). Ale i w Chinach są solidni producenci z wyższymi cenami i wyższą jakością jak i gorsi - tańsi. Wracając do Twojego przypadku, może już kondensatory straciły swoje właściwości w wyniku upływności i stąd problemy?
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
jack78
Posty: 47
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 8:50 pm

Mam jeszcze jedną sztukę (rezerwową) w domu, skonfiguruję ją i podmienię, zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wygraj tam GUI generic.

Taki objaw jaki masz nie wynika z niczego po stronie serwera.
Problem musi być po stronie urządzeń.
W GUI generic jest sprawdzanie poprawności odczytów z termometrów oraz 3x próba jeśli pojawia się problem. Także jeśli problemy są u Ciebie sporadyczne, to zmiana softu powinna na razie pomóc
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jack78
Posty: 47
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 8:50 pm

Wieki to trwało, ale w końcu zmieniłem soft.
Wgrałem GUI generic. Super że w końcu można się zalogować do sonoffa, nawet jeśli jest skonfigurowany i dokonywać zmian.
Problemy z temp. na razie ustały. Ani nie zauważyłem skoków, ani w rejestrze się nie zapisują.
Jedna rzecz mnie tylko martwi. 2 sztuki często gubią połączenie i nie mam pewności czy to z powodu słabego zasięgu, czy czegoś innego.
W info Supli wywali mi takie coś:
Powód restartu połączenia : 3.

Jest gdzie rozpiska błędów dla tego softu?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

jack78 pisze: pt maja 14, 2021 7:43 pm Wieki to trwało, ale w końcu zmieniłem soft.
Wgrałem GUI generic. Super że w końcu można się zalogować do sonoffa, nawet jeśli jest skonfigurowany i dokonywać zmian.
Problemy z temp. na razie ustały. Ani nie zauważyłem skoków, ani w rejestrze się nie zapisują.
Jedna rzecz mnie tylko martwi. 2 sztuki często gubią połączenie i nie mam pewności czy to z powodu słabego zasięgu, czy czegoś innego.
W info Supli wywali mi takie coś:
Powód restartu połączenia : 3.

Jest gdzie rozpiska błędów dla tego softu?
A jaki masz czas połączenia oraz pracy urządzenia?
https://gui-generic-builder.supla.io/
jack78
Posty: 47
Rejestracja: sob wrz 21, 2019 8:50 pm

Czas pracy mam ponad 3 dni, a czas połączenia trochę ponad 1h
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

jack78 pisze: pt maja 14, 2021 7:43 pm
Jest gdzie rozpiska błędów dla tego softu?
viewtopic.php?p=73309#p73309
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”