BLE Supla Gateway - wyzwanie dla programistów

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Sprawdź, jakie dane masz bezpośrednio w plikach txt.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
squah143
Posty: 19
Rejestracja: pt sty 17, 2020 7:32 pm

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 07, 2021 10:57 am Sprawdź, jakie dane masz bezpośrednio w plikach txt.
ok. juz wszystko gra ,za duzo namieszałem w supla-virtual-device.cfg

ale dzieki za pomoc

Bramka ile może najwiecej obsłużyć czujnikow, jest jakieś max?
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Czekam na info od jednego z Forumowiczów. Planował podłączyć 14 czujników. Ja mam 6 szt. i działa bez żadnych problemów.

Przy większej ilości czujników proponuję wgrać do LYWSD03MMC alternatywny firmware obsługujący tryb ATC. W tym trybie nie zachodzi parowanie czujników z bramką. Więcej szczegółów: https://github.com/JsBergbau/MiTemperat ... mode-usage
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 435
Rejestracja: czw sie 17, 2017 2:24 pm
Lokalizacja: RJA

Wracając do ogniw LIR2032 do zastosowania w czujnikach o które pytałem i nie dostałem odpowiedzi.
Ryzykując uszkodzenie czujnika zastosowałem w jednym z nich owe ogniwo, czujnik pracuje od kilku godzin poprawnie na napięciu ok. 4,15V.
Jedyny skutek uboczny na tą chwilę to trochę mocniej świecący wyświetlacz. W przypadku jak by zadziało się coś nie niepokojącego dam znać :D :D

PS. Fakt, że CRki nie są zbyt drogie i wystarczają na dość długo. Aczkolwiek w mojej "dziurze" trzeba wszystko zamawiać. A to oczekiwanie i potrzeba przekroczenia 40zł :twisted:
zalus
Posty: 143
Rejestracja: czw sty 04, 2018 12:29 pm

artur_n pisze: czw lut 25, 2021 2:23 pm Wracając do ogniw LIR2032 do zastosowania w czujnikach o które pytałem i nie dostałem odpowiedzi.
Ryzykując uszkodzenie czujnika zastosowałem w jednym z nich owe ogniwo, czujnik pracuje od kilku godzin poprawnie na napięciu ok. 4,15V.
Jedyny skutek uboczny na tą chwilę to trochę mocniej świecący wyświetlacz. W przypadku jak by zadziało się coś nie niepokojącego dam znać :D :D

PS. Fakt, że CRki nie są zbyt drogie i wystarczają na dość długo. Aczkolwiek w mojej "dziurze" trzeba wszystko zamawiać. A to oczekiwanie i potrzeba przekroczenia 40zł :twisted:
u mnie pracuje już prawie miesiąc, faktycznie wyświetlacz trochę prześwietla ale da się żyć:)
RKL
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 14, 2020 6:20 pm
Kontakt:

Mam pytanie czy u was tez tak szybko spada bateria w tych czujnikach ? U mnie nowa bateria w ciagu 5 dni ze 100% do 87% zjechala wedlug danych bramki. Jak tak bedzie spadac to trzeba bedzie baterie zmieniac co miesiac albo poltora.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 4007
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Na początku mocno spada, ale później się stabilizuje.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1974
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

U mnie cztery czujniki pracują na oryginalnych bateriach już prawie miesiąc i na żadnym nie spadło poniżej 65%
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
szocikniebieski
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 26, 2021 6:45 pm

ale tam w 5 dni taka różnica, to chyba z czymś innym jest problem bo aż nie możliwe
________
https://creoarti.pl/schody-nowoczesne-warszawa/
Ostatnio zmieniony pn maja 31, 2021 7:13 pm przez szocikniebieski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PuteR
Posty: 1421
Rejestracja: śr gru 06, 2017 10:07 am

Od jakiegoś czasu obserwuję problem z dwoma czujnikami xiaomi, które w sumie są u mnie najdłużej chociaż nie wiem czy ma to jakieś znaczenie. Konkretnie chodzi o to że, działają do pewnego czasu po czym jak by dane nich przestają być wysyłane do pliku, a w supli widzę temp. -275 i wilgotność -1. W tym czasie na czujniku widać ikonę Bluetooth więc tak jak by połączenie jest. Restart RPI Zero i wszystko wraca do normy na jakiś czas. Na tym RPI w sumie po za bramką nic innego nie ma. Ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”