Esp-07 + OLED + Supla

Awatar użytkownika
Espablo
Posty: 1754
Rejestracja: śr cze 29, 2016 5:04 pm
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

ten z pierwszego linku
Każde urządzenie elektryczne działa o wiele lepiej jeśli podłączysz je do prądu. :? :roll:
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Zaimplementowałem do programu "oryginalną" stronę Config Supli.

Jak ktoś jest chętny do testów firmware (8xDS18B20+OLED) proszę podać na priv adres mac STA modułu, do którego ma być wgrany soft.

Uwaga OLED w tym firmware pracuje po SPI.
Kompilacja będzie na 4MByte, więc w grę wchodzą moduły z ESP-12, np. WeMos D1 mini.
.
Załączniki
Schowek03.png
Schowek03.png (37.72 KiB) Przejrzano 4321 razy
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Zybi pisze: ndz gru 10, 2017 4:35 pm Zaimplementowałem do programu "oryginalną" stronę Config Supli.

Jak ktoś jest chętny do testów firmware (8xDS18B20+OLED) proszę podać na priv adres mac STA modułu, do którego ma być wgrany soft.

Uwaga OLED w tym firmware pracuje po SPI.
Kompilacja będzie na 4MByte, więc w grę wchodzą moduły z ESP-12, np. WeMos D1 mini.
.
a na shieldzie do d1 to bedzie śmigało ?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

...
a na shieldzie do d1 to bedzie śmigało ?
Niestety nie, bo on pracuje chyba po I2C, ale już z Chin leci/płynie do mnie moduł do shielda i inne z I2C więc cierpliwości.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Zybi pisze: ndz gru 10, 2017 8:14 pm
...
a na shieldzie do d1 to bedzie śmigało ?
Niestety nie, bo on pracuje chyba po I2C, ale już z Chin leci/płynie do mnie moduł do shielda i inne z I2C więc cierpliwości.
to w takim razie ja tez zamawiam :)) idealny było by gdyby rozbudować o oleda soft z podwójnym pomiarem dht22/ds
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Dostałem dzisiaj moduły OLED pracujące na magistrali I2C, więc mogłem przygotować i przetestować soft - 8xDS18B20+OLED.

Wszystko pracuje prawidłowo.

Chętni na firmware, tak jak zwykle proszeni są o przesłanie na priv chip_ID modułu lub trzy ostatnie pary w hexa adresu mac STA lub AP modułu ESP oraz adresu na jakim pracuje OLED. Adres wyświetlacza proponuję odczytać skanerem I2C, ponieważ na moim oledzie jest napisane 0x78 a faktycznie mam 0x3C.
Awatar użytkownika
maffiu
Posty: 500
Rejestracja: śr lis 30, 2016 9:30 pm
Lokalizacja: Kraków/Skawina

Zybi pisze: wt gru 19, 2017 7:25 pm Dostałem dzisiaj moduły OLED pracujące na magistrali I2C, więc mogłem przygotować i przetestować soft - 8xDS18B20+OLED.

Wszystko pracuje prawidłowo.

Chętni na firmware, tak jak zwykle proszeni są o przesłanie na priv chip_ID modułu lub trzy ostatnie pary w hexa adresu mac STA lub AP modułu ESP oraz adresu na jakim pracuje OLED. Adres wyświetlacza proponuję odczytać skanerem I2C, ponieważ na moim oledzie jest napisane 0x78 a faktycznie mam 0x3C.
jak tylko do mnie doleci OLED będę się odzywał :)
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Pytanie do Zybi
Czy taki moduł jak w tym linku:
https://botland.com.pl/moduly-wifi/8890 ... demcu.html
ma szansę poprawnie pracować z Twoim softem dla wemos d1 mini z wyświetlaczem OLED?
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Bez "przeróbek" nie da rady, inna rozdzielczość wyświetlacza, inne biblioteki, obecnie tematu nie rozwijam.
siba
Posty: 99
Rejestracja: pn lut 06, 2017 4:01 pm
Lokalizacja: Kraków

Ok rozumiem. A pytam bo przydałoby się coś do wyświetlania temperatury z kilku czujników co można zapakować do obudowy i powiesić na ścianie a jednocześnie działające nawet kiedy nie ma połączenia z cloudem. Dlatego też ten temat mnie zainteresował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”