Jaki jest aktualny firmware do sbw-02 ?

Awatar użytkownika
JackTheNight
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 25, 2021 8:42 pm

No właśnie po restarcie powinna szybko migać, ale nie miga. Tylko diodka zapala się na stałe, zamiast migać.
Awatar użytkownika
JackTheNight
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 25, 2021 8:42 pm

Teraz pobrał aktualizacje.
Zmieniłem sieć na hotspota z Tmobile i poszła aktualizacja. Całą resztę resetowanie itd robiłem tak samo jak wcześniej.
Natomiast z hotspota z sieci Play oraz z internetu Toya, aktualizacja nie chciała się pobierać - nic szybko nie migało, tylko
diodka zapalała się na stałe.
Natomiast z hotspota ze smartfona z sieci Tmobile - poszła aktualizacja.
Nie wiem czy to przypadek, ale pewnie coś tam zmieniłeś, że aktualizacja przebiegła pomyślnie,
bo nie wieżę żeby sieć play, toya czy tmobile miała znaczenie :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Serwer blokuje możliwość aktualizacji częstszej niż co 30 min.
Jeśli masz jakiś problem w lokalnej sieci (coś blokuje połączenie http) i za chwile po próbie aktualizacji spróbowałeś w innej sieci to serwer nie udostępni Ci aktualizacji ponieważ zrobiłeś to zbyt szybko. Jedyne co zrobiłem to wyczyściłem log aby serwer nie wiedział, że przed chwilą już próbowałeś pobrać update.
Awatar użytkownika
JackTheNight
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 25, 2021 8:42 pm

Ok, to już teraz jest dla mnie jasne o co chodziło :)
jak miałem w smartofonie nr 1 hotspota z sieci Play to po zapisaniu ustawiń i zrobieniu resetu poprzez naciśnięcie
czerwonego przycisku na sbw-02, diodka po resecie migała szybko, ale aktualizacja się nie pobrała.
Potem próbowałem na innej sieci wifi z mojego routera z sieci Toya, ale diodka nie migała szybko, tylko zapalała się na
stałe - i tu pewnie kłania się ten czas 30 minut przerwy.
Próbowałem wiele razy, ale już diodka mi nie migała szybko po resecie ani na sieci Play ani z lokalnego dostawcy z routera Toya.
Wyczyściłeś logi, a ja w tym czasie zaprogramowałem SBW na mojego smartfona 2
który ma sieć T-mobile i z jego hotspota. Ustawiłem update firmware na yes, jak zawsze poprzednio i po resecie
diodka zaczęła migać szybko i dość długo migała, dłużej niż z hotspota z sieci Play. Po tym firmware
się pobrał i jest 2.7.24.
Pewnie z sieci Toya też by się pobrał ale nie minęło 30 minut.
ok , to trzeba do instrukcji dopisać, że kolejne aktualizacje należy wykonywać po 30 minutowej przerwie :)
I nowszej jak 2.7.24 już firmware nie ma tak ? Bo coś czytałem o 2.8 coś tam ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Kolejny dla SBW to będzie 2.8.x ale kiedy zostanie wydany to jeszcze nie wiem.
Awatar użytkownika
JackTheNight
Posty: 11
Rejestracja: sob wrz 25, 2021 8:42 pm

Ok, dzięki za pomoc, bo już myślałem że z moim sbw-02 jest coś nie tak :)
Daj znać w tym poście jak pojawi się nowszy firmware 2.8.x :)
O i teraz zauważyłem, że w aplikacji na smartfonie pojawił mi się przycisk (i) :)
Fajny ficzer, widać ip, mac adres, siłę sygnału wifi :) super, mógłby jeszcze podawać nazwę sieci wifi oraz czy jest nowsza
aktualizacja :)
kukulek88
Posty: 22
Rejestracja: wt maja 31, 2022 10:54 am

Jaki jest aktualny soft dla SBW-02? albo gdzie można podejrzeć aktualne wersje. U siebie na jednym mam 2.7.24 i 2.8.53
Lomax1983
Posty: 181
Rejestracja: wt mar 09, 2021 8:29 pm
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

kukulek88 pisze: czw sie 24, 2023 11:36 am Jaki jest aktualny soft dla SBW-02? albo gdzie można podejrzeć aktualne wersje. U siebie na jednym mam 2.7.24 i 2.8.53
Tu można sprawdzić:
https://updates.supla.org/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”