2x Mew-01 i fotowoltaika

eject
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 9:24 am

Witam, szukam jakiegos rozwiazania zeby na jednym wykresie zobaczyc aktualna produkcje i zużycie a nie tylko nadwyżkę lub pobór. Może wystarczy jeden Mew-01 i zwykly licznik?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z falownika możesz pobrać dane ? Najszybciej w HA to
zrobisz na dzień dzisiejszy.
eject
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 9:24 am

Nie mam opcji pobrac danych z falownikow, oba są na jednym zasilaniu, dlatego myslalem o zwyklym podlicznikiu 3f lub drugim mew
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz podłączyć MEW-a lub licznik impulsów ale aby nanieść wykresy na siebie będziesz musiał użyć jakiegoś dodatkowego rozwiązania.
Być może HA ma coś takiego.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

eject pisze: ndz wrz 26, 2021 3:44 pm Nie mam opcji pobrac danych z falownikow, oba są na jednym zasilaniu, dlatego myslalem o zwyklym podlicznikiu 3f lub drugim mew
Nie do końca rozumiem. Praktycznie większość falowników udostępnia możliwość odczytu produkcji energii. To że są na jednym zasilaniu nie ma znaczenia.
Jakiej firmy masz falowniki?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
eject
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 26, 2021 9:24 am

klew pisze: ndz wrz 26, 2021 7:54 pm

Nie do końca rozumiem.
Falowniki mam 2 roznych firm w dodatku uzywane, wczesniej ktos juz je zarejestrował i nie mozna drugiego konta zalozyc na dany nr seryjny do aplikacji z podgladem. Dlatego pomyslalem o 2 licznikach jeden przy zasilaniu domu i 1 przy zasilaniu falownikow. Jeden Zever i jeden solax
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”