MEW-01 Ustawienia zaawansowane ?

katazipen
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 3:31 am

Witam , mam problem z właśnie tymi ustawieniami .
Przez przypadek patrząc menu SUPLA , natknąłem się na ustawienia ( nie mylić z ustawieniami poprzez IP - przeglądarkę ) , na dole jest okienko do zaznaczenia i wtedy następuje logowanie ustawień zaawansowanych .
Co to za ustawienia ?
Jaki identyfikator trzeba podać i hasło ?
Gdzie są te ustawienia bo drugi raz znaleźć nie mogę ?
Kolejne pytanie dotyczy ustawień sieciowych poprzez kombinację przyciskiem config ( ponad 5s) i logowanie się do tych ustawień poprzez 192.168.4.1 , czy tylko w ten sposób mogę zmieniać sieć ? Bo nie znajduje mi dostępnych sieci , trzeba wpisywać ręcznie ?
Dzięki za odpowiedzi .
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ustawienia zaawansowane nie dotyczą MEW-01 tylko aplikacji, która łączy się z chmurą.
Do chmury można podłączyć aplikacje dwiema mediami, nowa i starą.
Nowa wykorzystuje adres email konta w Supli, tylko jego wpisujesz.
Druga, stara - niezalecana, używa identyfikatora użytkownika i hasla, które możesz odczytać logując się do chmury przez przeglądarkę.

Co do zmiany nazwy sieci wifi dla modułu można to zrobić przez stronę konfiguracyjną http://192.168.4.1
Uważaj na spacje, które się czasami dodają jak konfigurujesz z telefonu. Po wpisaniu nazwy sieci i hasła klikasz w SAVE i zatwierdzają przyciskiem config na module.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Strona konfiguracyjna www nie ma wyszukiwarki sieci WiFi. Trzeba wpisać dane ręcznie.
Alternatywnie, pierwszą konfigurację modułu można zrobić używając kreatora - w aplikacji wybierasz opcję "dodaj urządzenie", wtedy można skonfigurować sieć WiFi, z którą jest połączony telefon.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
katazipen
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 3:31 am

Dzięki za odpowiedz i , tak też zrobiłem i działa. Szkoda że tylko taki słaby zasięg mam 8 m o routera ale poprzez drzwi i strop , i jeszcze skrzynka bezpiecznikowa zasięg 35 % . Ale działa .
Ktoś z was montował jakieś dodatkowe liczniki energii do PV ?
Można to jakoś usprawnić ( przed falownikiem i za falownikiem ) ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jaki masz falownik?
Mamy dostępne kilka integracji, które czytają dane z falowników
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
katazipen
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 3:31 am

Pierwsza istniejąca instalacja , Inwerter falownik Growatt 5000 TL3-S 5kW WiFi druga która powstaje będzie na falowniku Huawei Fusion Home 5kw 3fazy , dokładnie tego jeszcze nie wiem ale prawdopodobnie bo taką mam wycenę .
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

katazipen pisze: pt cze 25, 2021 3:41 am Dzięki za odpowiedz i , tak też zrobiłem i działa. Szkoda że tylko taki słaby zasięg mam 8 m o routera ale poprzez drzwi i strop , i jeszcze skrzynka bezpiecznikowa zasięg 35 % . Ale działa .
Ktoś z was montował jakieś dodatkowe liczniki energii do PV ?
Można to jakoś usprawnić ( przed falownikiem i za falownikiem ) ?
Co i jak chcesz usprawniać ?
katazipen
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 3:31 am

.....chcę widzieć ile daje ( będzie dawał poszczególny falownik , ile produkuje prądu i teraz ile prądu idzie z PGE , czyli do mnie ) PGE a ile biorę od nich .
Szukam też stycznika , przekaźnika do załączania i wyłączania trzech faz , plus włącznik /wyłącznik WIFI .
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ile produkuje prądu czy energii ?
katazipen
Posty: 6
Rejestracja: czw cze 24, 2021 3:31 am

Wiesz nie jestem biegły w tych tematach podejrzewam że chodzi o energię elektryczną... :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”