Rejestrowanie danych dotyczących napięcia - MEW-01

Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

To ja bym poszedł w drugą stronę.;)
Możliwość wyboru co ma być zapisywane do bazy, a już się zapisuje z marszu.
Ja używam "jednokierunkowo" MEW i spora część danych to zera. Jeśli byłby wybór ''odtickniecia" to bym to zrobił i zapewne trochę miejsca byłoby zaoszczędzone po stronie serwera
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jak sam słusznie zauważyłeś - trochę :P . Ty odklikasz, a większość będzie chciała rejestrować wszystko. Właśnie m.in. do takich potrzeb została zrobiona integracja z HA.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: pn kwie 26, 2021 6:47 pm Jak sam słusznie zauważyłeś - trochę :P . Ty odklikasz, a większość będzie chciała rejestrować wszystko. Właśnie m.in. do takich potrzeb została zrobiona integracja z HA.
Jednak musisz przyznać, że dla wielu postawienie tylko do tego celu HA i zintegrowanie do z Suplą to trochę przegięcie. Gdyby lokalsi dostali możliwość częstszego zapisu do historii zapychaliby własny mysql a nie publiczny. Podobnie z zapisywaniem historii innych kanałów. U mnie na SSD 120GB naprawdę sporo tego wejdzie.

Choć ja się zintegrowałem z AIS, a to przecież nakładka na HA tyle że z własnym hardware :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Odnośnie własnych instancji, to zgadzam się - jak najbardziej powinna być możliwość zapychania własngo MySQL :P .
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Przy okazji w AIS zrobiłem sobie historię wskazań mojej mewki i widać jak na dłoni przerwy w wysyłaniu informacji
MEW-01_wykresy_HA.png
MEW-01_wykresy_HA.png (71.22 KiB) Przejrzano 1356 razy
MEW-01_wykres_HA.png
MEW-01_wykres_HA.png (9.66 KiB) Przejrzano 1356 razy
U mnie wersja 2.7.24
Przy czym wykres z Unifi wskazuje, że mewka była cały czas widoczna w sieci.
mewka_dostepnosc_w_sieci.png
mewka_dostepnosc_w_sieci.png (12.73 KiB) Przejrzano 1356 razy
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: pn kwie 26, 2021 10:42 pm Przy okazji w AIS zrobiłem sobie historię wskazań mojej mewki i widać jak na dłoni przerwy w wysyłaniu informacji
Jak długo monitorujesz tą MEWkę?
Może chciałbyś testowy soft? Tylko pzygmunt musiałby Tobie udostępnić.
Może warto też zebrać kilka dni historii na aktualnym sofcie, a także zafundować mewce reset w tym czasie, aby zobaczyć czy trend przerw będzie się utrzymywał.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To po stronie serwera trzeba uruchomić dodatkowe logi, a z tego co pamiętam
@Goral64 ma własną instancje. Już kilku osobom włączyłem logi tylko nikt się dotąd nie odezwał.
Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

pzygmunt pisze: pn kwie 26, 2021 11:26 pm To po stronie serwera trzeba uruchomić dodatkowe logi, a z tego co pamiętam
@Goral64 ma własną instancje. Już kilku osobom włączyłem logi tylko nikt się dotąd nie odezwał.
Bo jak na złość po włączeniu dodatkowych logów wszystko zaczęło działać. To musi być jakiś magiczny 'flip-switch' co naprawia wszystko. ;)
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Tomasz21 pisze: wt kwie 27, 2021 5:45 am
pzygmunt pisze: pn kwie 26, 2021 11:26 pm To po stronie serwera trzeba uruchomić dodatkowe logi, a z tego co pamiętam
@Goral64 ma własną instancje. Już kilku osobom włączyłem logi tylko nikt się dotąd nie odezwał.
Bo jak na złość po włączeniu dodatkowych logów wszystko zaczęło działać. To musi być jakiś magiczny 'flip-switch' co naprawia wszystko. ;)
Potwierdzam.
Gdyż od czasu zainstalowania v2.8.1:
viewtopic.php?p=91210#p91210
do dnia dzisiejszego, sytuacja się nie powtórzyła. ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Je się źle wyraziłem. Mewka wygląda na to, że wysyła informacje, tylko że ich nie uaktualnia przez jakiś czas. Tak jakby zmiany sobie buforowała.

Może ja też poproszę o 2.8.1?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”