Rejestrowanie danych dotyczących napięcia - MEW-01

bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

Witam,
Mam takie pytanie, czy do mierniczka MEW-01 byłaby możliwość dodania opcji rejestrowania napięcia na fazach + np dobowe wykresy do tego? Byłaby to niesamowicie przydatna funkcja dla osób borykających się z problemem zbyt wysokiego napięcia w sieci. U mnie przykładowo jest taka sytuacja, że przez okoliczne instalacje PV miewam u siebie ponad 253V jednak zanim zdążę zrobić screenshota to już zdąży spaść :/ Nie mam nic to tych instalacji ale chciałbym mieć jakąś podkładkę do walki z Eneą, żeby obniżyli napięcie na trafo.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Uruchom HA. Zintegruj po MQTT i wtedy możesz wszystkie parametry monitorować i trzymać ich historię z częstotliwością co 5 sek.
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

A czy jest może gdzieś jakaś instrukcja jak to zrobic? Bo na ten moment niestety nie wiem o co chodzi😬
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Nie chcę otwierać nowego wątku wiec dopiszę się tutaj. Przed chwilą coś się odwaliło w mewku :(

Jako że bawię się w integrację Supli z AIS to zacząłem sobie umieszczać w interfejsie AIS niektóre parametry wskazywane przez mewkę. No i zauważyłem że nagle przestały się one na bieżąco uaktualniać...
Wszedłem do clouda, na kanale mewki nic się nie rusza ze wskazaniem... W apce na telefonie po wejściu w szczegóły wszystkie wskazania stoją w miejscu. Nic się nie zmienia. A co ciekawe na głównym ekranie apki ogólne wskazanie pobranych kWh pomału sobie rośnie...

Zgłupiałem, co to może być? Gdzie szukać rozwiązania problemu? Bo chyba to nie jest problem integracji z AIS?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Uff, samoistnie ruszyło...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: ndz kwie 25, 2021 7:59 pm Uff, samoistnie ruszyło...
Trafiłeś na ten problem: viewtopic.php?f=46&t=8258
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
bladesss
Posty: 25
Rejestracja: śr sie 21, 2019 10:03 am

pzygmunt pisze: ndz kwie 25, 2021 6:08 pm Uruchom HA. Zintegruj po MQTT i wtedy możesz wszystkie parametry monitorować i trzymać ich historię z częstotliwością co 5 sek.
Doczytałem w internecie, że do HA trzeba jakieś serwery stawiać, maliny, cuda jakieś... Nie dałoby się zwyczajnie dodać do aplikacji Supla takiej opcji, żeby logowało w pamięci telefonu? 🤔
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Technicznie nie ma z tym problemu. Praktycznie jest z uwagi na ilość danych koniecznych do przechowywania. Przy tej ilości urządzeń i ilości generowanych danych to są petabajty danych.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Ale lokalsi mogliby mieć możliwość zagęszczenia...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Na dzień dzisiejszy mają taką możliwość uruchamiając HA.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”