ZAMEL MEW-01

lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

pzygmunt pisze: śr mar 10, 2021 12:28 pm Przełącz MEW w tryb konfiguracji i sprawdź co masz w laststate.
LAST STATE: Domain not found
Firmware: 2.7.12
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. Wpisz 51.83.247.37 zamiast adresu svr25.supla.org
2. Włącz aktualizacje
3. Zapisz
4. Zrestartuj.
5. Zaczekaj na aktualizację
6. Ponownie przełącz w tryb konfiguracji
7. Wpisz adres serwera svr25.supla.org zamiast 51.83.247.37
8. Zapisz
9. Zrestartuj

W wersji 2.7.24 nie powinno być już problemu "Domain Not Found".
lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

pzygmunt pisze: śr mar 10, 2021 1:59 pm 1. Wpisz 51.83.247.37 zamiast adresu svr25.supla.org
2. Włącz aktualizacje
3. Zapisz
4. Zrestartuj.
5. Zaczekaj na aktualizację
6. Ponownie przełącz w tryb konfiguracji
7. Wpisz adres serwera svr25.supla.org zamiast 51.83.247.37
8. Zapisz
9. Zrestartuj

W wersji 2.7.24 nie powinno być już problemu "Domain Not Found".
Dziwna sprawa bo teraz jakimś trafem jest LAST STATE: Registered and ready. Ale zrobiłem mu update i zobaczymy co i jak.

Oraz kilka pytań:
1. Czy możliwe że się zwiesił lub coś podobnego czy jak, bo raczej z awaria ovh bo nie działa już ponad 2 tygodnie.
2. Czy będzie możliwość sprawdzenia na apce historię gdy czujnik jest rozłączony, tej funkcji mi brakuje np, mam termometr i chciałbym wiedzieć przy jakiej temperaturze lub kiedy padł. A tak to wchodzić musze na cloud.
3. Odwieczne pytanie czy coś już wiadomo o taryfach.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

1. W starszych wersjach występował problem z DNS-ami i wygląda, że dotyczy to też Twojego przypadku. Aktualizacja rozwiązuje ten problem. Używasz innego serwera niż ten, który dzisiaj spłonął.
2. Będzie
3. Jeszcze nie wiadomo
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

lgorek pisze: śr mar 10, 2021 9:21 pm 3. Odwieczne pytanie czy coś już wiadomo o taryfach.
Z tego co mi wiadomo, to korzystanie z Supli jest bezpłatne i żadnych taryf nie będzie :P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

klew pisze: czw mar 11, 2021 8:00 am
lgorek pisze: śr mar 10, 2021 9:21 pm 3. Odwieczne pytanie czy coś już wiadomo o taryfach.
Z tego co mi wiadomo, to korzystanie z Supli jest bezpłatne i żadnych taryf nie będzie :P
Ale jakby wprowadzono jakiś dodatkowy płatny serwis/usługę na warunkach które by nie były w sprzeczności licencją GNU, a przyspieszyły prace nad rozwojem projektu Supla byłbym jak najbardziej za. Przykład, żeby niedaleko szukać - Home Assistant i Nabu Casa.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tomasz21 pisze: czw mar 11, 2021 9:04 am
klew pisze: czw mar 11, 2021 8:00 am
lgorek pisze: śr mar 10, 2021 9:21 pm 3. Odwieczne pytanie czy coś już wiadomo o taryfach.
Z tego co mi wiadomo, to korzystanie z Supli jest bezpłatne i żadnych taryf nie będzie :P
Ale jakby wprowadzono jakiś dodatkowy płatny serwis/usługę na warunkach które by nie były w sprzeczności licencją GNU, a przyspieszyły prace nad rozwojem projektu Supla byłbym jak najbardziej za. Przykład, żeby niedaleko szukać - Home Assistant i Nabu Casa.
To nie jest tak, że ktoś tutaj ukrywa super funkcjonalności i tylko czeka na wprowadzenie "płatnej" Supli, aby to tam udostępnić. Nie wyczaruje to też dodatkowego czasu programistom zajmującym się Suplą ;).
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Tomasz21
Posty: 102
Rejestracja: ndz lut 14, 2021 6:34 pm

klew pisze: czw mar 11, 2021 9:17 am
Tomasz21 pisze: czw mar 11, 2021 9:04 am
klew pisze: czw mar 11, 2021 8:00 am

Z tego co mi wiadomo, to korzystanie z Supli jest bezpłatne i żadnych taryf nie będzie :P
Ale jakby wprowadzono jakiś dodatkowy płatny serwis/usługę na warunkach które by nie były w sprzeczności licencją GNU, a przyspieszyły prace nad rozwojem projektu Supla byłbym jak najbardziej za. Przykład, żeby niedaleko szukać - Home Assistant i Nabu Casa.
To nie jest tak, że ktoś tutaj ukrywa super funkcjonalności i tylko czeka na wprowadzenie "płatnej" Supli, aby to tam udostępnić. Nie wyczaruje to też dodatkowego czasu programistom zajmującym się Suplą ;).
Nikomu tego nie zarzucam :). Pisałem tylko o prostej zależności. Więcej kasy = więcej programistów = większe możliwości wprowadzenia nowych funkcjonalności i szybsza naprawa bug'ów jeśli takie wystąpią.

Ogólnie takie tam gdybanie odnośnie wcześniej wspomnianych płatnych taryf. ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Koledzy, jak będziemy kupować wszelkiej maści produkty z Chin, to kasę będą mieli tylko i wyłącznie Chińczyki. Supla nie będzie miała z tego nic. W przypadku produktów oryginalnie z Suplą na pokładzie jest trochę inaczej. Tyle tytułem OT.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
lgorek
Posty: 44
Rejestracja: sob sie 31, 2019 8:35 pm

Tomasz21 pisze: czw mar 11, 2021 9:26 am
klew pisze: czw mar 11, 2021 9:17 am
Tomasz21 pisze: czw mar 11, 2021 9:04 am

Ale jakby wprowadzono jakiś dodatkowy płatny serwis/usługę na warunkach które by nie były w sprzeczności licencją GNU, a przyspieszyły prace nad rozwojem projektu Supla byłbym jak najbardziej za. Przykład, żeby niedaleko szukać - Home Assistant i Nabu Casa.
To nie jest tak, że ktoś tutaj ukrywa super funkcjonalności i tylko czeka na wprowadzenie "płatnej" Supli, aby to tam udostępnić. Nie wyczaruje to też dodatkowego czasu programistom zajmującym się Suplą ;).
Nikomu tego nie zarzucam :). Pisałem tylko o prostej zależności. Więcej kasy = więcej programistów = większe możliwości wprowadzenia nowych funkcjonalności i szybsza naprawa bug'ów jeśli takie wystąpią.

Ogólnie takie tam gdybanie odnośnie wcześniej wspomnianych płatnych taryf. ;)
Nie wszyscy może zrozumieli moje pytanie i odpowiedź innych :P ale chodziło mi o taryfy prądu. Gdy mamy prąd drogi i tani :) Aby kwotowo zgadzało się z rachunkiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”