Supla zamel srw-01 - problem z włącznikiem bistabilnym

Sterownik rolet
Vodzu
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 01, 2020 10:04 am

Witam Wszystkich,
Mam problem z działaniem włącznika mechanicznego bistabilnego (włącznik działa jak świecznikowy) podłączonego do zamela srw-01. Mianowicie o ile ze sterowaniem rolet przez aplikację nie ma najmniejszego problemu o tyle kłopoty są z funkcjonowaniem mechanicznego włącznika. Jak opuszczę rolety np suplą a rano chce podnieść klawiszem to klawisz nie działa. Poklikam na przemian góra dół i nagle zaczyna działać ... czasami szybciej a czasami więcej musze naklikać żeby zareagował. Objaw taki, jak by był uśpiony i się wybudzał po klikaniu klawiszami. Będę wdzięczny za ewentualne pomysły i pomoc. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz wrzucić zdjęcia z podłączenia ? Jakiej firmy jest łącznik ? Sprawdź czy na zacisku "L" jest rzeczywiście faza.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Przy okazji jak będziesz miał dostęp do sterownika podaj mi numer z naklejki, która jest na dolnej części obudowy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Vodzu
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 01, 2020 10:04 am

Chy chodzi o naklejkę „Supla 14145” ?
Łącznik z serii SIMON 54 . Faza jest napewno, zanim podpiąłem wszystko najpierw sterownik konfigurowałem po podłączeniu tylko L i N. L zostało wypięte z wcześniej działającego łącznika bistabilnego do którego szły jeszcze tylko dwa przewody na silnik od rolet. IN1 IN2 idzie do łącznika na 3 i 2 , potem dwa przewody na silnik i następnie L i N , jak na rysunku obudowy. Miejscami tylko zamieniłem in1 z in2 żeby zamienić klawisze góra dół.

Nie za każdym razem załączenie na łączniku powoduje uruchomienie przekaźnika (nie słychać tyknięcia), zarówno góra jak i dół. Zastanawiałem się czy zainstalowany w sąsiedniej puszce sterownik zamel row-02 może powodować zakłócenia.

Czy fotka jest potrzebna, bo nie wiem czy uda mi się to wszystko upchać raz jeszcze w puszce 😉 .
Załączniki
To jest ten łącznik bistabilny
To jest ten łącznik bistabilny
203C3F14-56D4-46F5-8D2D-76AADAB14892.jpeg (494.97 KiB) Przejrzano 2003 razy
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Vodzu pisze: pt paź 02, 2020 6:22 am Chy chodzi o naklejkę „Supla 14145” ?
Łącznik z serii SIMON 54 . Faza jest napewno, zanim podpiąłem wszystko najpierw sterownik konfigurowałem po podłączeniu tylko L i N. L zostało wypięte z wcześniej działającego łącznika bistabilnego do którego szły jeszcze tylko dwa przewody na silnik od rolet. IN1 IN2 idzie do łącznika na 3 i 2 , potem dwa przewody na silnik i następnie L i N , jak na rysunku obudowy. Miejscami tylko zamieniłem in1 z in2 żeby zamienić klawisze góra dół.

Nie za każdym razem załączenie na łączniku powoduje uruchomienie przekaźnika (nie słychać tyknięcia), zarówno góra jak i dół. Zastanawiałem się czy zainstalowany w sąsiedniej puszce sterownik zamel row-02 może powodować zakłócenia.

Czy fotka jest potrzebna, bo nie wiem czy uda mi się to wszystko upchać raz jeszcze w puszce 😉 .
Czy oby na pewno taki numer? Nie czasem 5 -cio cyfrowy? Jest to dla mnie ważne.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Upewnij się jeszcze raz, że na L jest L. Sprawdź czy IN1,2 są ustawione jako bistabilne. Sprawdź czy po naciśnięciu łącznika na IN1 lub IN2 pojawia się faza.
Vodzu
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 01, 2020 10:04 am

W konfiguracji włącznik jest w trybie bistabilny. Natomiast numer na obudowie to 174841 . Ten poprzedni był naklejony pod obudową ...
Wszystkie kable jeszcze raz podpiąłem.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

I co nadal występuje problem?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Vodzu
Posty: 4
Rejestracja: czw paź 01, 2020 10:04 am

Nadal. Bez zmian. Mam jeszcze 4 okna do wyposażenia i zastanawiam się co z tym zrobić. Jak kolejny zamówię to będę wiedział mam nadzieję czy to wina egzemplarza czy tak mają poprostu.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Nie tak nie mają. Podaj namiary na PW wyślę Ci na próbę nową sztukę.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”