Moduły ZAMEL - wersje firmware

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Też jestem zdania, że automatyczne aktualizacje nie są dobrym pomysłem.

Oprogramowanie układowe, które dostarczone jest z produktem ma po prostu działać i jak wiemy działa.
Jeśli jednak jakieś błędy w oprogramowaniu zostaną ujawnione i są one krytyczne to będziemy o tym poinformowani.
Natomiast wszelkie nowe funkcjonalności, które się pojawiają, bo projekt się rozwija, trzeba traktować jako dodatek. Nie ma obowiązku aktualizacji sterowników. Wszelkie mechanizmy usprawniające aktualizacje są ok, ale aktualizacja musi być świadomym krokiem użytkownika. Być może doczekamy się kiedyś jakiegoś komunikatu w aplikacji, albo w Cloud o dostępnej nowszej wersji firmware dla urządzenia.

A tak na marginesie to kto z Was co chwilę sprawdza, czy nie ma jakiegoś nowszego BIOS-u dla płyty głównej komputera, czy laptopa?
Albo kto z Was sprawdza czy nie ma nowszego firmware dla dysków zamontowanych w NAS, rejestratorach, PC-tach itd.?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

lesny8 pisze: śr sty 19, 2022 9:50 am Też jestem zdania, że automatyczne aktualizacje nie są dobrym pomysłem.
Automatyczna aktualizacja nie ale to...
Duch__ pisze: wt sty 18, 2022 9:44 am Może by tak wprowadzić opcję automatycznego sprawdzania aktualizacji...
Pod ikonką (i) - :P
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Tylko mieszamy 2 tematy: automatyczny proces aktualizacji z łatwym procesem aktualizacji.
Ja jestem zdecydowanie przeciwny automatycznej aktualizacji firmware. Ale jestem zwolennikiem jak największego ułatwienia procesu aktualizacji, kiedy jest ona konieczna.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Tylko, że Duch napisał w swoim poście o automatycznym sprawdzaniu aktualizacji a nie o automatycznym aktualizowaniu - dlatego też się do tego odwołałem.
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

lesny8 pisze: śr sty 19, 2022 9:50 am A tak na marginesie to kto z Was co chwilę sprawdza, czy nie ma jakiegoś nowszego BIOS-u dla płyty głównej komputera, czy laptopa?
Tak, co prawda nie ja sam, ale aplikacja Dell Support Assist :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

MadOnion78 pisze: śr sty 19, 2022 10:09 am Tylko, że Duch napisał w swoim poście o automatycznym sprawdzaniu aktualizacji a nie o automatycznym aktualizowaniu - dlatego też się do tego odwołałem.
Tak, ale dla niego (i dla mnie też) największym koszmarem jest konieczność wejścia do CONFIG, połączenia się z siecią AP modułu i wejście na stronę 192.168.4.1 aby zaznaczyć aktualizację. Tak więc skoro w cloud ma się pojawić ułatwienie wejścia do CONFIG to ja pomyślałem o takim samym ułatwieniu dla procesu aktualizacji.
Myślę, że wdzięczność użytkowników zamelowej Supli byłaby przeogromna :)
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: śr sty 19, 2022 10:32 am
MadOnion78 pisze: śr sty 19, 2022 10:09 am Tylko, że Duch napisał w swoim poście o automatycznym sprawdzaniu aktualizacji a nie o automatycznym aktualizowaniu - dlatego też się do tego odwołałem.
Tak, ale dla niego (i dla mnie też) największym koszmarem jest konieczność wejścia do CONFIG, połączenia się z siecią AP modułu i wejście na stronę 192.168.4.1 aby zaznaczyć aktualizację. Tak więc skoro w cloud ma się pojawić ułatwienie wejścia do CONFIG to ja pomyślałem o takim samym ułatwieniu dla procesu aktualizacji.
Myślę, że wdzięczność użytkowników zamelowej Supli byłaby przeogromna :)
Konieczność wejścia na 192.168.4.1 ma tę zaletę, że wymaga przebywania w tej samej lokalizacji co moduł. Cieszmy się z tego, że łatwiej będzie wejść w tryb cfg ;P
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Robert Błaszczak pisze: śr sty 19, 2022 10:11 am
lesny8 pisze: śr sty 19, 2022 9:50 am A tak na marginesie to kto z Was co chwilę sprawdza, czy nie ma jakiegoś nowszego BIOS-u dla płyty głównej komputera, czy laptopa?
Tak, co prawda nie ja sam, ale aplikacja Dell Support Assist :lol:
No to na ten wzór musimy napisać apkę dla Supli :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

klew pisze: śr sty 19, 2022 10:36 am Konieczność wejścia na 192.168.4.1 ma tę zaletę, że wymaga przebywania w tej samej lokalizacji co moduł. Cieszmy się z tego, że łatwiej będzie wejść w tryb cfg ;P
Naciskając przycisk na ścianie też jestem w tej samej lokalizacji.

Co mi po łatwiejszym wejściu w config jak muszę jechać kilka / kilkanaście kilometrów do klienta, logować się do jego clouda (a klient...sorry zapomniałem hasła na clouda, nie udostępni mi swojego wifi czy inne coś na nie bo względy bezpieczeństwa) więc tak czy siak zostanie mi klikanie klawiszy na ścianie w celu aktualizacji bo on sam nie umie tego zrobić! Gdzie logika?!?!

Sorry ale jest wielu klientów którzy takich rzeczy nie ogarniają... zadzwonienie ze smartfona dla niektórych to jest wyczyn, czy sprawdzenie pogody, a tutaj mówimy o logowaniu do 192... O obsłudze kompa nie wspomnę... Chcecie stworzyć ułatwienie które tak naprawdę guzik nam da, bo zaoszczędzę na tym rozwiązaniu 10 sekund / moduł jeśli ominę przeciwności które wymieniłem wyżej.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ale ROW-02 w ścianie pod gniazdkiem, albo SBW-02 przy bramie to sobie nie wyklikasz niczym, przełączenie w tryb konfiguracyjny z Cloud w takich przypadkach się przyda.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Zablokowany

Wróć do „Gotowy sprzęt”