Ściemniacz 3 kanały + przyciski

LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

dobo pisze: sob sty 16, 2021 7:06 am
LukaszH pisze: sob sty 16, 2021 6:35 am 2 płytki, ponieważ pierwotnie zrobiłem na ESP12F z adapterem aby nie mieć ograniczeń z OTA (większa pamięć)
Rozumiem ale nie lepiej było zrobić adapter dla ESP-12F dostosowujący jego wyprowadzenia jak dla ESP-01M i wtedy ta sama płytka PCB jest dla obu rozwiązań.
Ogólnie rozjechało się w czasie - adapter powstał do innego projektu ale na 230V, dlatego go nie pokazywałem ale było to pół roku temu i taki użyłem (logika pinów była taka aby ścieżki poprowadzić jak najprościej i wtedy o tym 01M nie pomyślałem). Jak będę robił następne PCB dostosuję to 1:1.

Na pierwszej stronie zaktualizowałem najnowsze oprogramowanie które oczywiście napisał Elmaya (ponownie dziękuje). Nowa wersja ma uwzględniony pomiar temperatury przez A0 (10k NTC) i dodatkowo oprócz monitorowania temperatury w formie standardowego kanału jest wprowadzone zabezpieczenie 90 stopni. Jak moduł z jakiegoś powodu się nagrzeje powyżej 90 stopni to wszystkie kanały zostaną wyłączone.

Pomału szykuję paczki i je wysyłam, także proszę na wszelki wypadek o cierpliwość - nie przewidziałem że to tyle się będzie schodziło aby to kompletować :o
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

W sumie to tym co zrobiłeś i tym co ja napisałem zainspirowało mnie aby pomyśleć o adapterze PCB z ESP-12F na ESP-01M
Trochę tych ESP-12E i F posiadam, a w pionie zajmą one dużo mniej miejsca niż w montażu poziomym :D
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Zostały jakieś wolne sztuki?
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

lesny8 pisze: ndz sty 17, 2021 7:44 pm Zostały jakieś wolne sztuki?
Jak same płytki to tak a Na KITy za zabrakło już niektórych komponentów
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Spoko same płytki mogą być ;)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Trochę ogarnąłem przesyłek (nie wszystkie) ale jak dotrą to prośba abyście podesłali jakieś zdjęcia jak Wam poszło i jakie macie zastosowanie ? :idea: Tak jak wspominałem oprócz ściemniacza bardzo dobrze pasuje także GUI Generic (np jako moduł bramowy/furtki).
Jeszcze tylko przypomnę aby koniecznie przylutować rezystor NTC 10k aby nie poszło 3,3 V na wejście A0 - jest duża szansa że się upali bez tego rezystora.

ps. zostało jeszcze z 10 szt ale ESP01M i chyba 4szt ESP12F
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: ndz sty 17, 2021 11:06 pm Tak jak wspominałem oprócz ściemniacza bardzo dobrze pasuje także GUI Generic (np jako moduł bramowy/furtki).
Mam nadzieje, że niedługo też dodam dimmer do GUI Generic :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Czytałem cały wątek i wiem że autor zamieścił aktualny schemat.
Mam prośbę aby na spokojnie w wolnej chwili powstał "obrazkowy schemat" możliwych połączeń z tym modułem.
Na wzór jak zrobił to @Espablo dla swojego SUPLA inCan - moduł do puszki https://drive.google.com/file/d/1VJuKew ... _vblo/view

Wtedy osoby mniej obyte ze schematami miałyby pewność że dobrze wykonają podłączenia i nie uwalą modułu.

Pozdrawiam
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
LukaszH
Posty: 642
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

edm pisze: pn sty 18, 2021 4:05 pm Czytałem cały wątek i wiem że autor zamieścił aktualny schemat.
Mam prośbę aby na spokojnie w wolnej chwili powstał "obrazkowy schemat" możliwych połączeń z tym modułem.
Na wzór jak zrobił to @Espablo dla swojego SUPLA inCan - moduł do puszki https://drive.google.com/file/d/1VJuKew ... _vblo/view

Wtedy osoby mniej obyte ze schematami miałyby pewność że dobrze wykonają podłączenia i nie uwalą modułu.

Pozdrawiam
Ok spróbuję takie coś podobnego zrobić

ps
Zastanawiam się jak elektronika - w sumie przeleżały w inpost w ponad -20 stopniach
Awatar użytkownika
makrz
Posty: 395
Rejestracja: wt lis 27, 2018 1:43 pm
Lokalizacja: Opole

LukaszH pisze: wt sty 19, 2021 12:18 am ps
Zastanawiam się jak elektronika - w sumie przeleżały w inpost w ponad -20 stopniach
Nic się z nią nie stało. Pierwsza płytka poskładana i działa :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty użytkowników”