IOT SDK

Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

pzygmunt pisze: wt lip 13, 2021 9:48 am
kris.sg pisze: wt lip 13, 2021 7:13 am Mam pytanie, na najnowszych źródłach przy kanale włącznika pojawia się ostrzeżenie o przekroczeniu prądu.
Trzeba coś dodać, flagę np. ?
Nie znalazłem nic w kodzie
Udostępnij swoje źródła.
Nie ma problemu proszę:

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/krissgpl/supla-espressif-esp/blob/master/src/include/board/k_switch_dual.c
https://github.com/krissgpl/supla-espressif-esp/blob/master/src/include/board/k_switch_dual.h
całe src:

Kod: Zaznacz cały

https://github.com/krissgpl/supla-espressif-esp/tree/master/src
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kris.sg pisze: śr lip 14, 2021 6:41 am Dzięki @klew spróbuję coś porzeźbić :)
W swoich płytkach mam protokół ustawiony na 12, druga sprawa mam własną instancję, bo na oficjalnej zostało to chyba poprawione.
Czyli u Ciebie pojawił się też problem z tym alarmem i chciałbyś to w kodzie poprawić?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

kris.sg pisze: śr lip 14, 2021 6:41 am Dzięki @klew spróbuję coś porzeźbić :)
W swoich płytkach mam protokół ustawiony na 12, druga sprawa mam własną instancję, bo na oficjalnej zostało to chyba poprawione.
Nie powiedziałbym, że poprawione. Bardziej zapudrowanie. Serwer sprawdza wersję protokołu i dla tych poniżej 15 zeruje pozostałe bajty.
Musimy ustalić dlaczego esp wysyła tam śmieci. Jest to jakoś powtarzalne ? Możesz opisać jak to odtworzyć z Twoją płytką ?
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Wgrałem kompilację na inne esp i jak narazie ostrzeżeń nie ma, źródeł używam aktualnych.
Poobserwuję, możliwe że mam układ wadliwy, dopiero co wlutowany.
Dam znać.
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Aktualizacja.

Od wczoraj testuję soft na 3 modułach, które mam już jakiś czas w ścianie i brak ostrzeżeń.
Wychodzi na to, że nowy moduł który użyłem jest wadliwy, wybaczcie zamieszanie.

P.s.
Kompilację na najnowszych źródłach wgrałem do tego nowego układu, wszystkie pozostałe moduły pracowały na starych softach, dlatego założyłem że problem jest softwarowy, a tu się trafił badziewiasty esp od majfrenda :(
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kris.sg pisze: czw lip 15, 2021 6:44 am Aktualizacja.

Od wczoraj testuję soft na 3 modułach, które mam już jakiś czas w ścianie i brak ostrzeżeń.
Wychodzi na to, że nowy moduł który użyłem jest wadliwy, wybaczcie zamieszanie.

P.s.
Kompilację na najnowszych źródłach wgrałem do tego nowego układu, wszystkie pozostałe moduły pracowały na starych softach, dlatego założyłem że problem jest softwarowy, a tu się trafił badziewiasty esp od majfrenda :(
Wydaje mi się mało prawdopodobne, aby jakaś wada ESP mogła akurat ten jeden bajt źle ustawiać. Jak coś jest wadliwe, to z reguły nic nie działa, albo wszystko się sypie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Też mi się wydaje mało prawdopodobne, że była to wina sprzętu.
Patryk
Posty: 2677
Rejestracja: pn sty 07, 2019 7:51 pm
Lokalizacja: Rybnik

Może "jakiś" nowy przykład w płytkach ? ;)
Czym więcej ludzi testuję , tym łatwiej znaleźć problem.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Patryk pisze: czw lip 15, 2021 11:37 am Może "jakiś" nowy przykład w płytkach ? ;)
Czym więcej ludzi testuję , tym łatwiej znaleźć problem.
Nie ma jak zrobić przykładu, skoro w samym supla-espressif-esp nie ma wsparcia dla jakiegokolwiek licznika prądu.
Prędzej to będzie dodane do supla-arduino, ale na to też trzeba jeszcze poczekać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Generalnie rzecz biorąc ta biblioteka nie za specjalnie będzie rozwijana z uwagi na to, że Espressif porzucił NONOS_SDK.
Przymierzamy się do przejścia na RTOS i zbudowania biblioteki od podstaw tak jak została przebudowana biblioteka dla Arduino.
To też otworzy nam drogę do innych układów nie tylko do tych od Espressif-a.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zagadnienia ogólne”