ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW mROW-02 :)

Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

klew pisze: śr lip 28, 2021 12:46 pm Nawet nie zauważyłem jak się wieczór zrobił ;)
Sprawdzałeś na hotspocie z telefonu?
Jeszcze nie, wieczorem ;) Sprawdziłem to, co mogłem zdalnie.

Co do rozłączeń, to przypomniała mi się sytuacja, kiedy przy włączonej opcji "Beamforming" na routerze (nie pamiętam jaki model) urządzenia z Twoją biblioteką zrywały połączenie co minutę, a z urządzeniami Zamela nic się nie działo. Po wyłączeniu tej opcji wszystkie moduły trzymały połączenie..
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

lukfud pisze: ndz lip 25, 2021 6:06 pm Co do zerowania pobranej energii, mój egzemplarz nie tyle traci połączenie z serwerem, co restartuje się dokładnie co 5 min.
Możesz sprawdzić logi w sowim routerze ?
Awatar użytkownika
bulek68
Posty: 453
Rejestracja: czw lut 08, 2018 6:51 pm
Lokalizacja: Podkarpackie

klew pisze: śr lip 28, 2021 11:47 am Serwer publiczny czy prywatny? Jeśli prywatny, to czy masz najnowszą wersję?
Czy masz najnowszą wersję apki na telefonie?
Dobra moja wina, problemem była kwestia tego że na codzień wygodniej używa mi się altermantywnej aplikacji SUPLA∞ od @lesny8 i jej nieaktualna wersja.

Przepraszam za zamieszanie.

Na publicznym serwerze i oficjalnej apce wszystko działa jak należy w tej kweti.
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2021 1:29 pm przez bulek68, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

pzygmunt pisze: śr lip 28, 2021 1:07 pm
lukfud pisze: ndz lip 25, 2021 6:06 pm Co do zerowania pobranej energii, mój egzemplarz nie tyle traci połączenie z serwerem, co restartuje się dokładnie co 5 min.
Możesz sprawdzić logi w sowim routerze ?
Restarty były przy .12, po aktualizacji na .14 zrywane jest tylko połączenie.
Logów z wczoraj już nie mam, dziś po zablokowaniu dostępu innym urządzeniom cała tablica zapełniła się informacjami z capsmana.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

Poszła aktualizacja do 2.8.17
Problemów z rozłączaniem nadal nie mam.
Zauważyłem jednak znikanie wskazań napięcia (aplikacja wyświetla zera na wszystkich pozycjach). Wygląda jakby wskazania wracały po włączeniu jakiegoś urządzenia.
Próbuję znaleźć schemat.

Sama wartość wyświetlanego napięcia prawie identyczna jak dla MEW.

Edit:
Wskazania znikają każdorazowo gdy wejdę we wskazania MEW'a i "poklikam" chwilę przełączając się między wskazaniami faz, wykresem/wartościami itp.
Wchodząc następnie we wskazania liczników energii mROW wyświetlane są tylko zera. Samo włączenie/wyłączenie przekaźnika w mROW nie rozwiązuje problemu. Musi to być inny kanał przy czym - co dziwne - nie każdy powoduje "naprawę" wskazań.
Pomaga też restart aplikacji.
Ostatnio zmieniony śr lip 28, 2021 1:41 pm przez tomkowski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tomkowski pisze: śr lip 28, 2021 1:29 pm Zauważyłem jednak znikanie wskazań napięcia (aplikacja wyświetla zera na wszystkich pozycjach). Wygląda jakby wskazania wracały po włączeniu jakiegoś urządzenia.
Znika tylko pomiar napięcia? Czy może energia również?
Pokażesz zrzut ekranu albo filmik z ekranu telefonu?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

@pzygmunt
Dziękuję za odpowiedź. Odnośnie światła - faktycznie. Przeoczyłem.
@klew
Dziękuję za odpowiedź.
Tak, miałem ustawiony SW update na "YES".
Chodziło mi o włącznik światła - musiałem przeoczyć.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
tomkowski
Posty: 372
Rejestracja: wt paź 09, 2018 7:16 pm
Lokalizacja: Orzesze

klew pisze: śr lip 28, 2021 1:31 pm
tomkowski pisze: śr lip 28, 2021 1:29 pm Zauważyłem jednak znikanie wskazań napięcia (aplikacja wyświetla zera na wszystkich pozycjach). Wygląda jakby wskazania wracały po włączeniu jakiegoś urządzenia.
Znika tylko pomiar napięcia? Czy może energia również?
Pokażesz zrzut ekranu albo filmik z ekranu telefonu?
nagram ekran. Moduł mam nieobciążony.
Edytowałem post.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Opis sugeruje, że to problem aplikacji klienckiej.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tomkowski pisze: śr lip 28, 2021 1:29 pm Edit:
Wskazania znikają każdorazowo gdy wejdę we wskazania MEW'a i "poklikam" chwilę przełączając się między wskazaniami faz, wykresem/wartościami itp.
Wchodząc następnie we wskazania liczników energii mROW wyświetlane są tylko zera. Samo włączenie/wyłączenie przekaźnika w mROW nie rozwiązuje problemu. Musi to być inny kanał przy czym - co dziwne - nie każdy powoduje "naprawę" wskazań.
Pomaga też restart aplikacji.
Ok, to chyba problem apki. Pewnie coś jej zostaje ze zmiany widoku faz, a na mini nie ma "faz" i domyślnie pokazywana jest "faza 1".
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mROW-02”