MultiSonoff & others - firmware

LukiSpajder
Posty: 282
Rejestracja: wt sie 18, 2020 2:22 pm

Działa pięknie 😀dodałeś opcji kawki więc z rana kawa dla Ciebie 😀
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

LukiSpajder pisze: pt lis 12, 2021 3:57 am Działa pięknie 😀dodałeś opcji kawki więc z rana kawa dla Ciebie 😀
;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Podziwiam Ciebie @lukfud za wytrwałość i podmianę softów w odpowiednich tematach w różnych miejscach :)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

krycha88 pisze: pt lis 12, 2021 9:16 am Podziwiam Ciebie @lukfud za wytrwałość i podmianę softów w odpowiednich tematach w różnych miejscach :)
Nie jest to wielki wysiłek ;)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

andras pisze: pn lis 08, 2021 8:19 pm A zależne od napięcia możliwe ?
Mały update dla Gosund (dzięki @klew) - 1.33 viewtopic.php?p=90265#p90265
- dodałem AT dla warunków V, A i W,
- dodałem czujnik binarny, którego stan uzależniony jest od warunków mocy (domyślnie wyłączony w ustawieniach),
- dodałem możliwość ustawienia czasu opóźnienia odczytu z miernika po włączeniu przekaźnika w gniazdku - włączająca się elektronika w urządzeniach za gniazdkiem potrafi zamieszać w wartościach (u mnie rzutnik potrafi wygenerować chwilowo ponad 160W)
Załączniki
benq.png
benq.png (63.83 KiB) Przejrzano 1098 razy
Ostatnio zmieniony śr lis 17, 2021 7:56 pm przez lukfud, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

lukfud pisze: wt lis 16, 2021 6:01 pm
andras pisze: pn lis 08, 2021 8:19 pm A zależne od napięcia możliwe ?
Mały update dla Gosund (dzięki @klew) - 1.32 viewtopic.php?p=90265#p90265
- dodałem AT dla warunków V, A i W,
- dodałem czujnik binarny, którego stan uzależniony jest od warunków mocy (domyślnie wyłączony w ustawieniach),
- dodałem możliwość ustawienia czasu opóźnienia odczytu z miernika po włączeniu przekaźnika w gniazdku - włączająca się elektronika w urządzeniach za gniazdkiem potrafi zamieszać w wartościach (u mnie rzutnik potrafi wygenerować chwilowo ponad 160W)
Wgrane i...
- strasznie skacze pomiar napięcia, wydaje się być lekko zawyżany (na tym samym gniazdku wgrane GG nie było takich skoków), sprawdziłem również miernikiem i na mierniku można powiedzieć że również stoi w miejscu.
- w jaki sposób działa czujnik binarny? Gdzie wpisuję wartość która zmienia mu stan? -OK już wiem że jest na stałe wpisany powyżej 0W ... ale co jeśli urządzenia pobierana na standBy 2/3W i dopiero po włączeniu pobiera więcej? - też przydatna była by możliwość wpisania wartości od której była by akcja
- dodatkowo ... czy możesz dodać dodawanie wirtualnych przekaźników - nie chcę wyłączać urządzenia po przekroczeniu tylko np. dostać informację (czyli uruchomienie wirtualnego przekaźnika uruchomiło by skrypt na supla.fracz.com)
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

bigthomas pisze: wt lis 16, 2021 7:46 pm Wgrane i...
- strasznie skacze pomiar napięcia, wydaje się być lekko zawyżany (na tym samym gniazdku wgrane GG nie było takich skoków), sprawdziłem również miernikiem i na mierniku można powiedzieć że również stoi w miejscu.
- w jaki sposób działa czujnik binarny? Gdzie wpisuję wartość która zmienia mu stan? -OK już wiem że jest na stałe wpisany powyżej 0W ... ale co jeśli urządzenia pobierana na standBy 2/3W i dopiero po włączeniu pobiera więcej? - też przydatna była by możliwość wpisania wartości od której była by akcja
- dodatkowo ... czy możesz dodać dodawanie wirtualnych przekaźników - nie chcę wyłączać urządzenia po przekroczeniu tylko np. dostać informację (czyli uruchomienie wirtualnego przekaźnika uruchomiło by skrypt na supla.fracz.com)
- domyślnie biblioteka pobiera dane z miernika co 10s, zmniejszyłem do 3s, aby nie było opóźnień na AT. Być może dlatego zauważasz te skoki bo są 3x częściej.
- czujnik binarny korzysta z tych samych wartości co AT (4x) dla W(att). One nie są stałe, zmień sobie na inne.
- wykorzystaj w skryptach czujnik :)
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

lukfud pisze: wt lis 16, 2021 8:38 pm
OK, dzięki za wyjaśnienie co do czujnika :)
Co do wykorzystania czujnika w skryptach to mam dwa zastrzeżenia:
- nie można sterować nim jak przekaźnikiem (czyli chciałbym aby zmienił stan po wykonaniu akcji - czytaj pralka zakończyła pranie i np. z 500W spadło do 3W, ustawiając czujnik aby wyzwolił akcję wysłania powiadomienia przy stanie "hi" to dopóki czujnik nie zmieni stanu na "not hi" będą co 10 minut przychodzić powiadomienia. Przy wirtualnym przekaźniku po prostu ustawiam opóźnioną akcję która ten przekaźnik wyłącza - oczywiście można to obejść dodając na innym urządzeniu wirtualne przekaźniki)
- czujnik jest jeden a wartości mierzone są 3 :)

podsumowując mimo wszystko mega sofcik, gratulacje.
Awatar użytkownika
lukfud
Posty: 2091
Rejestracja: czw lis 23, 2017 11:33 pm
Lokalizacja: Warszawa

bigthomas pisze: wt lis 16, 2021 8:54 pm
lukfud pisze: wt lis 16, 2021 8:38 pm
OK, dzięki za wyjaśnienie co do czujnika :)
Co do wykorzystania czujnika w skryptach to mam dwa zastrzeżenia:
- nie można sterować nim jak przekaźnikiem (czyli chciałbym aby zmienił stan po wykonaniu akcji - czytaj pralka zakończyła pranie i np. z 500W spadło do 3W, ustawiając czujnik aby wyzwolił akcję wysłania powiadomienia przy stanie "hi" to dopóki czujnik nie zmieni stanu na "not hi" będą co 10 minut przychodzić powiadomienia. Przy wirtualnym przekaźniku po prostu ustawiam opóźnioną akcję która ten przekaźnik wyłącza - oczywiście można to obejść dodając na innym urządzeniu wirtualne przekaźniki)
- czujnik jest jeden a wartości mierzone są 3 :)

podsumowując mimo wszystko mega sofcik, gratulacje.
dzięki ;)
Jeśli ustawisz warunek W < 4 to czujnik zmieni stan na "not state(x).hi" W skryptach ustaw wyzwalacz oparty o stan kanałów i już, powiadomienie przyjdzie tylko raz.
Miałem dodać wirtualne, ale nie wiem w jakiej kolejności je umieścić, za czujnikiem czy przed. Dodam za i podmienię binarkę.

Dla V i A wydaje mi się, że nie ma sensu dodawać czujnika binarnego ?!
https://www.facebook.com/groups/supladiy/
bigthomas
Posty: 234
Rejestracja: pn sie 12, 2019 3:35 pm

Moim zdaniem wystarczy ten jeden czujnik + wirtualne.
Taka pierdołka jeszcze ... po najechaniu na dymek pojawia się komunikat:
Gosund111-2.3.5 1.32 @lukfud.PNG
Gosund111-2.3.5 1.32 @lukfud.PNG (17.63 KiB) Przejrzano 957 razy
Swoją drogą mogły by szybciej się pokazywać, bo teraz trzeba trochę poczekać zanim się pojawi opis.
Dodał bym też opis dla czujnika, aby było wiadomo że jest zależny od AT1(x4), AT2(x4).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”